NEWS: GENERALNA RADOŚĆ Z GENERAŁEM

Jest dziesiątym następcą św. Jana Bosko. Pochodzi z Hiszpanii. Pracował jako duszpasterz młodzieży i  dyrektor salezjańskiej szkoły. Wyjechał na misje do Argentyny. Współpracował z papieżem Franciszkiem. Gra na gitarze i uwielbia młodzież. Ksiądz Ángel Fernández Artime najwyższy przełożony Salezjanów, noszący tytuł generała, przyjechał do Wrocławia. W środę 17 września br. spotkał się  z Salezjanami, Salezjankami, Rodziną Salezjańską, a przede wszystkim z  młodzieżą.

"Nie bójcie się być chrześcijanami"  - powiedział  do bardzo licznie zgromadzonej w kościele p.w. Chrystusa Króla młodzieży. Przypomniał im także słowa  ks. Bosko:  "Największą moją radością jest to, abyście byli szczęśliwie tutaj i w wieczności".  W czasie spotkania młodzież entuzjastycznie zaznaczała swoją obecność.  Cap songi, wspólne śpiewanie, oklaski, a przede wszystkim szczere uśmiechy stworzyły wyjątkowa atmosferę. Największą niespodzianką był moment kiedy, na prośbę młodych,  generał chwycił gitarę i zaśpiewał swoja ulubioną piosenkę - "Pan kiedyś stanął nad brzegiem".  Wyjątkowo wymownie docierały do wszystkich słowa i wyśpiewywana melodia.  W czasie spotkania nie zabrakło też pytań.  Po zakończaniu przyszedł czas na wspólne zdjęcie. Najpierw blisko 600 osobowa grupa stanęła wokół księdza Ángela, a potem mniejsze grupy podchodziły chcąc zrobić pamiątkową fotografię. Ostatnim, najważniejszym, momentem była Eucharystia. Wspólna modlitwa i gorący, głośny śpiew pozwalały odczuć, że obecność księdza generała staje obecnością Chrystusa. Wypowiedziane w czasie homilii słowa: "Otrzymaliście dar życia, aby dawać życie", ukazanie świętych Oratorian z Poznania i pytanie: "Panie co chcesz, abym zrobił z życiem?"  były dla młodzieży mocną zachętą do pogłębionej refleksji i ufnej decyzji. Na zakończenie Salezjanie i Salezjanki Współpracownicy odnowili przyrzeczenia i otrzymali pobłogosławione legitymacje. W podziękowaniu wręczono olejny obraz  księdza Bosko w otoczeniu Świętej Piątki Poznańskiej.  Młodzi przybyli z Poznania, Tarnowskich Gór, Częstochowy, Lubina i jego okolic, a zwłaszcza z Wrocławia  wychodzili ze świątyni pełni "nowego ducha" i radości. W tym samym dniu ksiądz generał, prze południem spotkał się z Salezjanami, a wieczorem z siostrami Salezjankami. (gio)

FOTOREPORTAŻ  NA FACEBOOKU [zobacz]

2014-09-17 20:46:17