NEWS: PAMIĘĆ MŁODEGO POLAKA

Wyjątkowo apel poranny Salez poświęcił  Kampanii Wrześniowej 1939 roku. Akademia maturzystów, śpiew hymnów, udział pocztu sztandarowego, galowe stroje, to tylko niektóre elementy uroczystości z 18 września.

"Jak w Katyniu znajdujący się w ziemi dzwon  budzi spoczywających tam polskich oficerów, tak my dzisiaj budzimy naszą pamięć o dramatycznej agresji września roku 1939" - powiedział podsumowując dzisiejszą akademię dyrektor szkoły ks. Jerzy Babiak. I budzili uczniowie swoją pamięć wierszami Herberta i Baczyńskiego, a zwłaszcza prezentacją, której treść i obrazy pozwoliły jeszcze bardziej zrozumieć co znaczy doświadczyć ataku i śmiercionośnej agresji z dwóch stron. Pamiętano, aby przeszłość przenieść w teraźniejszość. Wspomniano Ukrainę i jej dramat zwracając jednocześnie uwagę na wartość w dzisiejszym świecie pokoju. W czasie uroczystości dyrektor szkoły wręczył także nominację dla nowych składów pocztu sztandarowego. Po tym  dokonano zmiany. Stare składy przekazały sztandar młodszym kolegom. W czasie akademii modlono się również o pokój na świecie i zbawienie dla poległych.  W tym dniu przed szkołą na placu Dębu Katyńskiego wywieszono polską flagę. W czasie przerw Szkolny Radiowęzeł emitował patriotyczne piosenki i wyświetlał na ekranach patriotyczne obrazy. Wszyscy ponownie  mocniej poczuliśmy się Polakami. (gio)

2014-09-18 16:44:07