NEWS: PRZYRODA ŁĄCZONA ZE SZTUKĄ

Uczniowie klas II i III brali udział w niecodziennej lekcji przyrody pod kierunkiem prof. Magdaleny Szewczyk. Jej temat brzmiał: „Motywy przyrody w sztuce”. Lekcja  ta miała alternatywny przebieg i formę.

Tym razem uczniowie postawili się w roli twórców dzieł zainspirowanych pięknem natury. Do wykonania różnych kwiatów, owoców posłużyły im plastikowe butelki. Po starannym ich wycięciu, uformowaniu w ogniu, udekorowaniu farbami, sprejami, brokatem, lakierem można było podziwiać dzieła pełne uroku. Prace uczniów zostały wystawione na przerwie. Cała społeczność szkolna miała okazję oddać głosy na najlepsze wytwory. Wszystkie rośliny subtelnie odzwierciedlały „tchnienie” autorów. Pierwsze miejsce zajął kwiat nr 3 Zosi Zimoch. Drugie miejsce kwiat nr 5 Kasi Łuczak i miejsce 3 – jabłko Karoliny Matusewicz. Gratulujemy pomysłów, artystycznej wizji i  precyzji wykonania. Na uwagę zasługuje także to, że  zajęcie te zrealizowały  ścieżkę edukacji ekologicznej. (meg)

I miejsce - Zosia Zimoch, kl. II

II miejsce - Katrzyna Łuczak, kl. III