NEWS: RÓŻNORODNOŚĆ JĘZYKOWA W SALEZIE

We wtorek 23 września br. cieszyliśmy się w Salezie językową różnorodnością Europy. Nawiązaliśmy w ten sposób do wydarzeń związanych z Dniem Języków, obchodzonym od 24 do 30 września również we Wrocławiu

Na porannym apelu odmówiliśmy modlitwy w językach, których uczymy się w naszej szkole (po polsku, angielsku, niemiecku, rosyjsku, francusku i po łacinie). Przez cały dzień szkolny radiowęzeł nadawał w czasie przerw piosenki z różnych zakątków Europy. Głównym wydarzeniem było spotkanie w sali teatralnej, w czasie którego nasi szkolni poligloci odczytali „Hymn o miłości”  św. Pawła („Gdybym mówił językami ludzi i aniołów ...”) - po polsku, rosyjsku, niemiecku, angielsku i francusku. Świętowaliśmy dzień językowej różnorodności, pamiętając, że najważniejszym jest język miłości. (jwr)

2014-09-24 13:22:44