NESW: PRZYJAZNA RYWALIZACJA NAUKOWA

Pierwszy semestr nauki  roku szkolnego 2014/2015 Salez zakończył Szkolną Grą Interdyscyplinarną. Do organizacji, prowadzenia, ale i uczestnictwa w zabawie  zaangażowali się profesorowie oraz uczniowie wszystkich klas. Wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko oraz ciekawie i miał przede wszystkim, ważny naukowy charakter.

Na długiej przerwie i szóstej lekcji uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w grze. Z każdej klasy wytypowani zostali przedstawiciele. Stworzyli oni 3 osobowe zespoły.  Nie byłoby tej gry bez pionków, dlatego zostali nimi również uczniowie. Pytania dotyczyły każdej dziedziny nauki, m.in. matematyki, geografii, fizyki, języka polskiego oraz biologii. Każde pole oznaczało inną dziedzinę. Gra nie odbyłaby się bez profesor Anny Bukiewicz-Szul, która zajęła się organizacją i dopilnowała, aby wszystko się udało. Uczniowie byli bardzo podekscytowani, ponieważ każdy chciał wygrać turniej miedzy klasowy. Pytania z fizyki dotyczyły głównie doświadczeń. Przedstawiciele klas nie mieli większych problemów z wykonaniem ich. W biologii skupiono się głównie na zdjęciach z mikroskopu, zaś pytania z chemii dotyczyły równań chemicznych. Język polski opierał się na gramatyce. Większość pytań nie sprawiła kłopotów uczestnikom. Całą zabawę poprowadziła Agata, która zatwierdzała poprawną odpowiedź. Najbliżej mety była klasa pierwsza, za nimi trzecia, a na końcu druga. Uczniowie już po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w tej tradycyjnej grze. To pozwoliło im spędzić  pożytecznie czas w miłej atmosferze z przyjaciółmi. (magdat)

2015-01-11 11:37:36