NEWS: Z SENATOREM LIGA NAJLEPSZA

W czwartek 22 Kwietnia br.  społeczność Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu  miała przyjemność gościć samorządowca, wieloletniego wiceprezydenta miasta Wrocławia, a obecnie senatora RP Jarosława Obremskiego.  Spotkanie zostało  zrealizowane w ramach serii szkolnych  wykładów "Liga Nauki”.

Odbyło się, tradycyjnie  na sali teatralnej. Temat „Konstytucyjne i polityczne mechanizmy sprawowania władzy” został w pełni wyczerpany, a  co ciekawe młodzież salezjańska odważyła się na zadawanie wielu pytań. Pałeczkę przejęła klasa druga, która pytała m.in. o traktat lizboński, a konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, czy problem związany z emigracją do krajów zachodnich, północnych, ale i też Polski. Senator wykazał się kunsztem dobrego mówcy. Na zadawane pytania odpowiadał przede wszystkim zajmująco, ale i ciekawie. Jak mówi jeden z uczestników, uczeń kl. II Julek: "Było to jedno z lepszych jak nie najlepsze spotkanie tego cyklu". Poparciem tych słów  były obfite brawa, które nie miały końca, a także czas, który minął w mgnieniu oka. (julmig)

2015-04-25 10:36:01