NEWS: ODCHODZĄC Z TYM CO BEZCENNE

W piątek, 24 kwietnia br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu, w godzinach wieczornych, odbyło się pożegnanie klas trzecich. Na uroczystości przybyli nie tylko tegoroczni absolwenci, ale także ich rodzice, profesorowie oraz uczniowie Salezu.

Spotkanie rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą, w której uczestniczył poczet sztandarowy i na której odśpiewano hymn szkoły. Intencją Eucharystii było podziękowanie za maturzystów, którzy wspólnie spędzili trzy lata oraz za pomyślne zdanie ich egzaminu dojrzałości. Następnie udano się na salę teatralną, gdzie odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie oraz brali aktywny udział w życiu szkoły. Nagrodzeni zostali również rodzice. Później nastąpiła część artystyczna. Przedstawiała ona maturzystów w przyszłości.„Bardzo dobrze się bawiłam, oglądając akademię przygotowaną przez klasę drugą. Pomimo ograniczonego czasu na próby poradzili sobie świetnie.” - wypowiadała się jedna z absolwentek. W prezencie otrzymali kalkulatory, które przydadzą im się w najbliższym czasie. Potem miało miejsce podziękowanie księdzu dyrektorowi, wychowawcy klasy oraz profesorom, za przekazywanie wiedzy, która nie jest łatwym zadaniem. Była uczennica, Karolina, powiedziała: „Nie wiem, kiedy minęły te trzy lata, lecz wiem na pewno, że nie był to czas stracony. To co zyskałam w tej szkole jest bezcenne i pozostanie na całe życie. Smutno mi odchodzić, ale pociesza mnie fakt, że zamierzam podtrzymywać znajomości zawarte w Salezie...” . Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór! (asia.o)

2015-04-25 22:47:36