WAKACJE: NASZE ZAGRANICZNE SZKOLENIA

Nowy program Erasmus + w ramach którego, są tworzone projekty partnerstwa to szansa na rozwój wielu szkół poprzez wymianę doświadczeń, stosowanych rozwiązań, poznawanie nowych metod pracy, tworzenie programów czy narzędzi do pracy z młodzieżą.

W dniach 19-25 lipca br. uczniowie Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu wyjadą na szkolenie do miejscowości Obergurgl w Austrii. Tematem szkolenia jest:  "Środowisko alpejskie a regiony europejskie". Organizatorem jest InfoEck – Jugendinfo Tirol oraz Uniwersytet w Insbruku. Do Austrii przyjedzie 28 reprezentantów z krajów: Polski, Belgii, Cypru, Estonii, Rumunii, Hiszpanii i Austrii. Pobyt i podróż są pokryte z grantu Erasmus+ "Młodzież w działaniu". Celem szkolenia jest wspieranie i wzmocnienie spójności regionów europejskich,  poznanie różnic i wymiana informacji na temat środowiska (geologia, klimat, roślinność), rozwoju (społeczeństwo, gospodarka, turystyka, rolnictwo) i wyzwań jakie stoją przed regionami, z których pochodzą uczestnicy spotkania.  Uczniowie już przygotowują się do dyskusji i opracowują podane przez organizatorów tematy.

Również w ramach programu Erasmus +  profesor  Magdalena Szewczyk została zaproszona przez dyrektora  organizacji cypryjskiej Cultural Organisation  NOSTOS Pissourio Nicolasa Nicolaou do poprowadzenia warsztatów podczas szkolenia dotyczącego nieformalnej edukacji środowiskowej (http://nofee.webnode.com).  Szkolenie to będzie organizowane w dniach 5-13 lipca br. w miejscowości Pissouri  na Cyprze. W zajęciach wezmą  udział 32 osoby z krajów: Malty, Cypru, Austrii, Estonii, Grecji, Bułgarii, Włoch, Rumunii, Chorwacji. Celem szkolenia jest uwrażliwienie młodego pokolenia na  problemy ochrony środowiska, oraz zwiększenie ich kreatywności, doskonalenie umiejętności językowych, społecznych, promowanie przedsiębiorczości, która potencjalnie mogłaby pomóc im znaleźć zatrudnienie w branżach związanych z ekologią a także ułatwić założyć własne ekologiczne firmy. Profesor Szewczyk opracowała cykl warsztatów dotyczących bioróżnorodności. Do niektórych zadań uczestnicy muszą przygotować się w swoich krajach. (sallez)

2015-06-11 13:14:10