AKTUALNOŚCI

ERASMUS+ PROJEKT AZORY 23-28XI

AZORY- ERASMUS + | DZIEŃ 4
   Wczesnym rankiem wypłynęlismy statkiem pasażerskim na pobliską wyspę Fajal. Na miejscu wynajęlismy razem z nauczycielami z Wysp Kanaryjskich auto za 30 euro. Pani Jaroszczuk prowadziła samochód mimo trudnej drogi w terenie górzystym. Trasa wiodła wśród lasu cedrowego pełnego drzewiastych palm i kwitnących aloesow, znanych nam z polskich parapetów. Dojechaliśmy do wulkanu Calderia położonego obok góry Cabeco Gordo 1031 m.Po krótkim spacerze wokół krateru wybraliśmy się na wycieczkę wokół wyspy. Architektura miasteczka Horta, gdzie zatrzymaliśmy się, różni się znacząco od znanej nam Madaleny. Jest bogatsza w piękne kamienice, kościoły i parki.

AZORY- ERASMUS + | DZIEŃ 3
   Poświęciliśmy kolejny dzień na prace nad szczegółami projektu, tak aby nasze spotkanie we Włoszech, w kwietniu 2016, było sukcesem w dążeniu do osiągnięcia celów Erasmusa+.


AZORY – ERASMUS+ | DZIEŃ 2

W kolejnym dniu pobytu na wyspie Pico zostaliśmy zabrani do Parku Narodowego. Co nas uderzyło to hortensje dziko rosnące przy drodze. Podziwialiśmy przyrodę,  endemiczne rośliny góry Pico. Następnie przeszliśmy 500 metrów jaskini wulkanicznej, pełnej 1000 gatunków niezbadanych bakterii żółtego koloru. Niezwykła było 400 hektarowa winiarnia z XV wieku otoczonych bazaltowymi murami do trzymania ciepła potrzebnego do wzrostu winogron. Ze względu na unikatowy charakter należy ona do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

AZORY – ERASMUS+ | DZIEŃ 1

Magdalena Szewczyk i  Ewa Jaroszczuk, profesorki Salezu, po 18 godzinach podróży dotarły na portugalską wyspę Pico leżącą  na Oceanie Atlantykiem w rejonie Azorów. Jest to pierwsze robocze spotkanie rozpoczynające nowy projekt ERASMUS+ „Wulkany Europy”. Skuteczna realizacją projektu wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania nauczycieli. Dlatego prof. Szewczyk, będąca głównym koordynatorem projektu,  w pierwszym dniu spędzonym w szkole postawiła przed nauczycielami z 6 krajów cele, zadania, określiła metody ich pracy. Podczas czasu wolnego grupa podziwiał architekturę wyspy, domy zbudowane z zastygłej lawy, brała udział we Mszy św. i procesji dziękczynnej za ocalenie wyspy od skutków wybuchu wulkanu. Aktualna temperatura na Pico to 20 stopni Celsjusza.


 

2015-11-23 11:32:46

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com