NEWS: RADOŚĆ NA 100 DNI PRZED

Wdzięczność, radość i entuzjazm towarzyszyły młodzieży maturalnej Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, która w sobotę 23 stycznia br. uczestniczyła w Studniówce. Ten wyjątkowy bal zyskał na wspaniałości również poprzez wybór miejsca. Restauracja Kredens nie tylko urzekała bardzo smacznymi posiłkami, ale także przygotowanymi niespodziankami. Do wczesnych godzin rannych tańcom młodzieży i profesorów nie było końca. Atmosfera zabawy nie pozwalała ani na chwilę odczuć, że już za blisko 100 dni bohaterowie wieczoru będą pisać pierwszy w życiu, najważniejszy egzamin.

„(…) idź wyprostowany wśród tych co na kolanach  wśród odwróconych plecami i obalonych w proch”.Słowami Zbigniewa Herberta z utworu Przesłanie do Pana Cogito dyrektor szkoły ks. Jerzy Babiak rozpoczął bal, dając młodzieży mocne i jasne przesłanie na ich coraz bardziej dorosłe życie. Potem była modlitwa, podziękowania i kwiaty dla profesorów, co zostało uwieńczone wzniesieniem za maturzystów toastu symboliczną lampką szampana. Jak przystało polonezem rozpoczęte tańce i zabawę. Jego wykwintna choreografia oraz wykonanie w połączeniu z eleganckimi strojami stworzyły niepowtarzalnie uroczysty klimat. Wśród młodzieży co chwilę dawało się słyszeć słowa: „Jest świetnie”. Przed północą uczniowie jak i wychowawca zaprosili wszystkich do obejrzenia specjalnych prezentacji. Ich treść, a zwłaszcza zdjęcia, pomogły wszystkim z radością ale i z żalem przenieść się do wcześniejszych, wspaniałych chwil przeżytych w Salezie. O północy kilkuminutowym pokaz fajerwerków w zaskakujący sposób spotęgował jeszcze bardziej i tak obecną już radość. (gio)

2016-01-25 06:35:19