NEWS: WDZIĘCZNOŚĆ, ŁZY I SPOKÓJ

Wdzięczność i radość towarzyszyły absolwentom Liceum Salezjańskiego z Wrocławia w dniu Uroczyści Zakończenia Edukacji. W piątkowy wieczór, 29 kwietnia br. liczna społeczność Salezu, wraz z rodzicami i profesorami, najpierw w kościele, a potem na sali teatralnej, spotkała się by podsumować wspólnie przeżyte lata. Obecne łzy wyraziły to co najgłębiej kryło się w sercach, a kwiaty uczyniły podziękowanie wyjątkowo pięknym.

Idąc w dorosłe życie możecie być spokojni” - w czasie homilii mówił dyrektor szkoły ks. Jerzy Babiak. „Nasza szkoła była dla was dobrym środowiskiem umocnienia relacji z Bogiem” - wyjaśniał. Eucharystia stała się czasem najważniejszego dziękowania. Odczuwało się to w wypowiadanych intencjach jak i w całym uroczystym charakterze modlitwy. Między innymi śpiew hymnu szkoły, obecność pocztu sztandarowego, procesja z darami kreowały jego doniosły wyraz. Na zakończenie Mszy koncelebrans udzielił specjalnego błogosławieństwa za wstawiennictwem Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, a jeszcze wcześniej poświęcił i przypiął absolwentom znaczki Konfederacji Byłych Wychowanków Salezjańskich, włączając ich jednocześnie do kilkusettysięcznej, światowej grupy BWS-ów. W drugiej części dyrektor szkoły wraz z wychowawczynią prof. Anna Goliat, już na sali teatralnej, wręczali dyplomy, wyróżnienia i nagrody, a po nich uczniowie klasy II żegnali swoich starszych kolegów. Najwybitniejsi i zaangażowani otrzymywali tematyczne i wartościowe albumy. W gronie wyróżnionych znaleźli się także rodzice. Teatralne sceny ukazujące codzienne życie szkoły, będące jednocześnie humorystycznym wspomnieniem, najlepiej wypowiedziały pełne sympatii, koleżeńskie pożegnanie. Do tego każdy absolwent, z dedykacją pięknego zamalowywania życiem, otrzymał czystą, biała maskę. Na zakończenie nie zabrakło również podziękowań od samych absolwentów. Nie zapomniano o nikim, a słowa dały mocny sygnał, że żal jest opuszczać Salez. Jak wyjątkowym i cudownym miejscem jest Liceum Salezjańskie dało się słyszeć, na korytarzach szkoły, jeszcze długo po zakończeniu uroczystości. Uczennica klasy II, Asia mówiła: „To było wyjątkowe i wzruszające. Każda osoba z klasy III wnosiła do naszego życia coś innego, wyjątkowego. Trudno mi uwierzyć, że nie będę ich już widzieć w szkole, na przerwach. Mam nadzieję, że znajomości, które z nimi zawarłam będą dalej trwały”. A rodzice absolwentów, udzielając wywiady szkolnej TVSLOWROC zwracali uwagę: „szkoła przekazała istotne wartości, i pozwoliła na zawarcie znajomości na całe życie”, „liceum dało odpowiednią wiedzę, a przez te 3 lata mogliśmy obserwować jak nasza córka dojrzewa i staje się wartościowym człowiekiem”, „szkoła znakomicie wychowuje uczniów, i uzupełnia wartości przekazywane przez rodziców. Była kontynuacją wychowania jakie prowadziliśmy w domu". (gio)

2016-04-30 06:05:16