NEWS: DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

W środę 21 czerwca br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu odbyło się szkolenie dla uczniów z zakresu bezpiecznego korzystania z sieci Internet. Uczeń klasy I Kacper Telesz, pod kierunkiem prof. Anny Bukiewicz-Szul, przygotował bogatą prezentację, którą wygłosił wspólnie z kolegą Filipem Jarominem. Dzięki temu uczniowie poznali historię Internetu oraz jego najnowsze zastosowania. Dowiedzieli się również o wielu jego zagrożeniach, które czyhają na internautów często podstępnie i nieoczekiwanie.

Jako przykład został zaprezentowany przykłady przestępczości internetowej, m.in., phishingu. Wystąpienie wzbogacone było krótkimi lecz bardzo celnymi filmami traktującymi o cyberprzemocy, udostępnianiu danych oraz innych treści w Internecie. Tematyka szkolenia była bardzo istotna i ważne w przypomnieniu młodym ludziom o zasadach jakie należy stosować podczas korzystania z Internetu. Nie chodzi przecież tylko o poprawne funkcjonowanie systemu operacyjnego czy sprzętu, ale o nasze dobre imię, bezpieczeństwo, finanse a często także życie. Prezentujący zwrócili uwagę na to, że niekoniecznie trzeba być ofiarą, ale także cyberprzestępcą. O tym jak łatwo zostać kimś takim, przekonali nas skutecznie Kacper i Filip. W końcu któż z nas w emocjach nigdy nie pomyślał lub napisał czegoś złego o drugim człowieku? „Pamiętaj: zanim wrzucisz – pomyśl! Raz udostępnione zasoby, pozostają w Internecie na zawsze”. Takim mottem prowadzący zakończyli szkolenie. (a.b-sz)

2016-06-23 16:22:58