NEWS: KONIEC SZKOŁY I WAKACJE

Dzień posumowania i zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016 w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu stał się dla całej społeczności szkolnej dniem radości, dumy i zawierzenia. W piątek 24 czerwca br. uczniowie, rodzicie, absolwenci i profesorowie najpierw zgromadzili się w kościele p.w. Chrystusa Króla, aby Bogu dziękować i oddawać nadchodzący czas. W drugiej części uroczystości, w szkolnej sali teatralnej, najwybitniejszym uczniom i profesorom wręczono wyróżnienia i nagrody.

W czasie Eucharystii, z racji uroczystości sprawowanej z formularza o Narodzeniu św. Jana Chrzciciela, dyrektor szkoły ks. Jerzy Babiak w homilii, odwołując się do patrona dnia mówił o konieczności walki o prawdę ewangelii w codziennym życiu, zachęcając przede wszystkim młodych do czynienie tego w czasie rozpoczynających się wakacji. Przywołał także różne obrazy z minionych wakacji prosząc o zwrócenie uwagi, by nie zagubić się życiowo i aby szukać okazji do zanurzania się w głębię życia i wiary odkrywając ich piękno. Modlitwie towarzyszył Poczet Sztandarowy, a także służba liturgiczna i uczniowie zaangażowani w jej poszczególne części. W drugiej połowie uroczystości zgromadzono się w sali teatralnej. Rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły dokonał podsumowania minionego roku. Zwrócił szczególną uwagę na to, że Salez jest szkołą mocno obecną w środowisku lokalnym (Dolnośląski Konkurs Literacki o laur „Złotego Pióra”, Liga Nauki, wolontariat, Pielgrzymka Rolkowa na Jasną Górę), a także na to, że realizuje wiele ciekawych i wartościowych projektów (Erasmus+, ARISS, TV5Monde, Wieczór Poezji Śpiewanej). Dalej, uczniom z najwyższymi wynikami w nauce, ale także działającym na rzecz szkoły i środowiska dyrektor wraz z wychowawcami wręczyli dyplomy i nagrody książkowe. W gronie najwybitniejszych znaleźli się:

Magdalena Dzwonkowska z kl. II, ze średnią 4,88
(decyzją Rady Pedagogicznej na rok szkolny 2016/2017 wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów)
Jagoda Wolfram-Jaroszyńska z kl. I, ze średnią 4,81
Julia Sebesta z kl. II, ze średnią 4,78
Joanna Ostropolska z kl. II, ze średnią 4,78
Teresa Klimowicz z kl. II, ze średnią 4,75
Adrian Repczuk z kl. II, ze średnią 4,75

Na zakończenie nagrodzono również uczniów biorących udział w konusach filmowych: prof. Anny Bukiewicz – Szul „Fizyka wokół nas” oraz prof. Joanny Wróbel w ramach międzynarodowego projektu „7 miliardów innych”. Przed końcowym odśpiewaniem hymnu szkolnego i wyprowadzeniem sztandaru pożegnano kończącą swoją pracę w Salezie prof. Elżbietę Osarczuk. Potem uczniowie z wychowawcami spotkali się w klasach, gdzie otrzymali świadectwa. Widoczna wielka ilość otrzymanych przez nauczycieli kwiatów stała się mocnych znakiem wdzięczności za trud minionego już rok szkolny. (gio)

2016-06-25 10:51:25