WE FRANCJI - SZKOLENIE KADRY

Mobilność kadry edukacji szkolnej w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu konkurs Erasmus+ 2015 – 2017

Jak realizujemy nasz projekt?

18 - 29 lipca 2016

Université d'été –BELC 2016, les métiers du français dans le monde

Nantes, Francja

uczestnik mobilności: Joanna Wróbel, nauczyciel języka francuskiego

Zgodnie z harmonogramem projektu, do realizacji pierwszej mobiności przystąpiła Joanna Wróbel, profesor języka francuskiego w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu.

W dniach 18 - 29 lipca 2016 r. brała udział w szkoleniu dla osób zajmujących się zawodowo nauczaniem i rozpowszechnianiem języka francuskiego jako języka obcego, lUniversité d’été – BELC, les métiers du français dans le monde (popularnie zwanym BELC d’été), organizowanym przez prestiżowe Centre International d’Études Pédagogiques (CIEP).

W szkoleniu BELC d’été 2016, odbywającym się na uniwersytecie w Nantes, brało udział 250 uczestników z 50 różnych krajów, o 60 różnych narodowościach. Wybierając sposród 50 różnych zaproponowanych modułów, każdy tworzył własną ścieżkę szkolenia.

Profesor Joanna Wróbel wybrała trzy moduły pozwalające na realizację celów wyznaczonych w projekcie Liceum Salezjańskiego „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

W ramach modułu ”Zajęcia wprowadzające współpracę w grupie oraz narzędzia wizualne w klasie” zdobyła wiedzę i kompetencje polegające na ułatwianiu procesu uczenia się i zarządzania klasą w oparciu o dynamikę grupy i narzędzia wizualne, umiejętność wykorzystania pedagogii interaktywnej i kreatywnej, opierającej sie na różnych typach nauczania-uczenia się i wykorzystującą znajomość problematyki inteligencji wielorakiej oraz umiejętność prowadzenia zajęć partycypatywnych i kolaboratywnych z zastosowaniem narzędzi wizualnych, takich jak karta mentalna i karta konceptualna.

Dzięki modułowi ”Wprowadzanie narzędzi cyfrowych do swojej klasy” zdobyła umiejętność wprowadzania do scenariusza lekcji języka francuskiego najnowszych aplikacji web 2.0 oraz realizowania pedagogicznego projektu cyfrowego wraz z umieszczaniem go on-line.

Moduł ”Jak szkolić egzaminatorów DELF-DALF? - uzyskanie uprawnień” pozwolił jej uzyskać uprawnienia do przeprowadzenia szkolenia przyszłych egzaminatorów DELF-DALF na poziomach A1 – C2, do udziału w sesjach egzaminacyjnych DELF-DALF jako uprawniony egzaminator oraz do kompetentnego przygotowywania uczniów do tychże egzaminów.

Wszystkie zajęcia, prowadzone przez kompetentnych specjalistów, były bardzo intensywne i niezmiernie inspirujące.

W wyniku szkolenia profesor Joanna Wróbel uzyskała certyfikat wydany przez Centre International d’Etudes Pédagogiques, uznany przez francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego (MAEDI) oraz przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych (MESNER).

Inny dokument poświadczający zdobytą wiedzę i kompetencje po tym szkoleniu, to EUROPASS-MOBILNOŚĆ, wydawany przez Krajowe Centrum Europass w Warszawie.

Szkolenie BELC d’été 2016 stało się okazją do nawiązania licznych nieformalnych kontaktów zawodowych i osobistych o wymiarze międzynarodowym. Wartością dodaną mobilności było poznanie kultury i historii miasta Nantes oraz regionu Pays de la Loire (Guérande, La Baule).

Żeby dowiedzieć się więcej, w jaki sposób kształcą się nauczyciele Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”, zapraszamy na stronę internetową szkoły!

Tytuł projektu: ”Podniesienie poziomu jakości pracy szkoły i współpracy międzynarodowej w Prywatnym

Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Dominika Savio we Wrocławiu

(w obszarze zarządzania, języków obcych, nowych technologii oraz działań prozdrowotnych)”.

Czas trwania projektu: 31 grudnia 2015 r. - 30 grudnia 2017 r.

Kwota dofinansowania: 9 754,00 EUR

2016-08-19 03:59:40