W ANGLII - SZKOLENIE KADRY

Mobilność kadry edukacji szkolnej w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu
konkurs Erasmus+  2015 – 2017

Jak realizujemy nasz projekt?

1 -12 sierpnia 2016
Bell Teacher Campus 2016, Becoming a Teacher Trainer
Cambridge, Anglia
uczestnik mobilności: Ewa Jaroszczuk, profesor języka angielskiego

W dniach 1 – 12 sierpnia 2016 r. Ewa Jaroszczuk, profesor języka angielskiego w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu, brała udział w szkoleniu dla osób zajmujących się zawodowo nauczaniem języka angielskiego jako języka obcego, Becoming a Teacher Trainer, zorganizowanym przez szkołę Bell w Cambridge.
W szkoleniu, odbywającym się na Homerton College w Cambridge, brało udział 130 uczestników z 7 różnych krajów, o 7 różnych narodowościach.
Szkolenie miało na celu rozwijanie umiejętności współpracy z nauczycielami poprzez odpowiednie ich motywowanie oraz wzbogacanie ich warsztatu pracy. W ramach zajęć wiodących profesor Jaroszczuk zdobyła wiedzę i kompetencje z zakresu przygotowywania kursów szkoleniowych i analizowania potrzeb szkoleniowych nauczycieli, planowania i przeprowadzania szkoleń i sesji treningowych oraz  przeprowadzania ewaluacji lekcji prowadzonych przez innych nauczycieli. Pracowała nad takimi umiejętnościami jak feedback i mentoring.
W ramach zajęć dodatkowych pogłębiła wiedzę na temat współczesnego języka angielskiego i zmian, które w nim zachodzą. Poznała nowe sposoby wprowadzania i utrwalania słownictwa u uczniów oraz nowe techniki motywowania i wspierania uczniów w nauce języka.
W wyniku szkolenia profesor Ewa Jaroszczuk uzyskała certyfikat wydany przez Bell, Cambridge. Inny dokument poświadczający zdobytą wiedzę i kompetencje po tym szkoleniu, to EUROPASS-MOBILNOŚĆ, wydawany przez Krajowe Centrum Europass w Warszawie.
Szkolenie  Becoming a Teacher Trainer  stało się okazją do poznania kultury i historii miasta Cambridge oraz regionu East Anglia oraz nawiązaniania nieformalnych kontaktów zawodowych i osobistych o wymiarze międzynarodowym.
Żeby dowiedzieć się więcej, w jaki sposób kształcą się nauczyciele Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu w ramach projektu  „Mobilność kadry edukacji szkolnej”, zapraszamy na stronę internetową szkoły!

Mobilność kadry edukacji szkolnej w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu
konkurs Erasmus+  2015 – 2017

Tytuł projektu: ”Podniesienie poziomu jakości pracy szkoły i współpracy międzynarodowej w Prywatnym
Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Dominika Savio we Wrocławiu (w obszarze zarządzania,
języków obcych, nowych technologii oraz działań prozdrowotnych)”.

Czas trwania projektu:  31 grudnia 2015 r.  -  30 grudnia 2017 r.
Kwota dofinansowania: 9 754,00 EUR

2016-08-28 09:25:31