NEWS: 3R W RAMACH PRZYRODY

W poniedziałek 10 października br. klasa 2 Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pracowników stowarzyszenia EKOCentrum. Zajęcia oparte były na zasadzie „3R” : Reduce, Reuse i Recycle, która to w Polsce występuje jako zasada „3U”: Unikaj, Używaj, Utylizuj. Te trzy proste kroki, mają zredukować szkodliwe oddziaływanie człowieka na środowisko i zmotywować ludzi do odpowiedzialnej konsumpcji. Uczniowie, manualnie skoncentrowali się na drugim punkcie, czyli Reduse/Użyj, wykonując różnorodne ozdoby. Przed uczestnikami pierwszych warsztatów, jeszcze dwa następne spotkania uświadamiające o tym jaki jest stan naszego środowiska, jaki ludzie mają na niego wpływ i jak w skuteczny sposób dbać o naszą Planetę. Zajęcia odbyły się w ramach przedmiotu przyroda.

2016-10-12 18:58:31