NEWS: ODKRYWANIE PLANET

W środę 12 października br. w ramach „Tygodnia ARISS w Salezie” oraz Ligii Nauki w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu odbył się wykład dr Mileny Ratajczak z Wydziału Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Temat “Planety pozasłoneczne” przyniósł wiele interesujących i zaskakujących informacji z dziedziny astronomii. Między innymi przedstawione zostały  nowoczesne sposoby odkrywania planet.

Jak się okazuje do tej pory odkryto ich ponad 3100.  W najbliższych planach eksploracji kosmosu będą mieli swój udział  także polscy naukowcy. Wykład został uświetniony prezentacją multimedialną. Przedstawienie tematu był niezmiernie ciekawe, zwłaszcza dla osób zainteresowanych nowinkami technologicznymi oraz współczesnym podbojem kosmosu.  W wykładzie wzięli udział także uczniowie LO XVII. Był on kolejnym etapem na drodze przygotowania do jesiennej łączności z astronautą.  (K.A.)

2016-10-13 12:30:21