AKTUALNOŚCI - Archiwum luty 2014

AUDYCJA: ROZWÓJ DUCHOWY A KOŚCIÓŁ - 3 III

Czy Kościół rozwija moją wiarę ?
o jakości oddziaływań na rozwój duchowy człowieka oraz o ich brakach w przeddzień Wielkiego Postu w poniedziałek 3 marca od. godz. 21.30 w Radio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy !

Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook.


2014-02-22 13:29:32

NEWS: SALEZ GOTUJE RISOTTO I KREWETKI

W piątkowe popołudnie 14 lutego br. grupa 12 uczniów Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu spędziła wyjątkowe chwile w Tęczowej Kuchni przy ul. Krakowskiej. Uczestniczyliśmy w warsztatach z zakresu szkoły gotowania. Na zajęciach mieliśmy możliwość poznania tajników kuchni włoskiej. Daniem głównym naszych warsztatów było risotto z krewetkami i z koperkiem w sosie limonkowym. Oprócz tego, wykonaliśmy także domowej roboty makaron.

Te dwie godziny były bogate we wskazówki praktyczne, zadbał o to kucharz prowadzący zajęcia. Nasze spotkanie okazało się być świetną okazją do wspólnego spotkania i zabawy. Nad naszym popisowym daniem pracowaliśmy w parach. Nasz specjał okazał sie być przysmakiem dla miłośników owoców morza. W kuchni panowała bardzo przyjazna atmosfera każdy mógł wykazać się swoimi zdolnościami kulinarnymi. Piątkowy wieczór zakończyliśmy degustacją własnoręcznie przyrządzonych dań. Wszyscy w dobrych humorach opuściliśmy Tęczową Kuchnię, aby szczęśliwie rozpocząć ferie zimowe. Karolina Szczecka, kl. I
 
FOTOREPORAŻ [zobacz]
            

2014-02-16 17:25:32

FERIE ZIMOWE 2014

Ferie Zimowe 2014 trwają od 17 lutego do 28 lutego br. W tych dniach sekretariat szkoły jest nieczynny. Wszystkim profesorom, pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom życzę bezpiecznego, owocnego i błogosławionego wypoczynku 

ks. Jerzy Babiak, dyrektor szkoły           2014-02-14 14:15:05

KONKURS: FRANCUSKIE LOGO I NAZWA

Polskie Stowarzyszenie Europa Języków i Kultur, Prywatne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu oraz Gimnazjum nr 1 w Lubinie, ogłaszają konkurs na logo i na nazwę projektu,  które będą firmować całość inicjatyw wpisanych w działania związane z promocją języka francuskiego oraz kultury frankofońskiej w szkołach województwa dolnośląskiego (w klasach z językiem francuskim).

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz dla nauczycieli tego typu szkół (zwłaszcza dla nauczycieli języka francuskiego i zajęć plastyczych) Konkurs zostanie przeprowadzony w odrębnych kategoriach dla uczniów i nauczycieli.

REGULAMIN KONKURSU [ format pdf

KARTA ZGŁOSZENIOWA [ format pdf


2014-02-14 10:51:50

NEWS: POLSKIE DZIECI KOREAŃSKIE

"Wyobraźcie sobie, że jednego dnia żyjecie sobie spokojnie, a drugiego wasze młodsze rodzeństwo musi spakować swoje rzeczy i wyruszyć w nieznane..."  Takim zdaniem w czwartek 13 lutego br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu rozpoczęło się w ramach  Ligi Nauki kolejne spotkanie, które tym razem poprowadziła redaktor Jolanta Krysowata.

Wszystko zaczęło się pewnego dnia, gdy dobry przyjaciel pani Krysowatej spacerując po cmentarzu Osobowickim potknął się o zaniedbany grób z tabliczką, na której po polsku i koreańsku było napisane imię dziewczynki - Kim Ki Dok. Dziewczynka jak się później okazało zmarła na białaczkę w 1955 r. To wydarzenie zrodziło wiele pytań, na które odpowiedź postanowiła znaleźć  - i po części znalazła - pani Jolanta. Dowiedziała się, że w 1953 r. w Płakowicach niedaleko Lwówka Śląskiego powstał tajny ośrodek wychowawczy dla koreańskich dzieci, w którym mieszkało i uczyło się 1270 dzieci pod opieką koreańskich i polskich wychowawców. Dzieci zostały wywiezione ze swojego kraju w czasie trwania wojny pomiędzy Koreą Północną a Koreą Południową. Zabrane z domu, wyrwane ze znanego sobie otoczenia znalazły się w obcym dalekim kraju, bez znajomości języka, samotne i smutne. Pobyt w Polsce okazał się jednak dla nich korzystny, poznały wielu dobrych ludzi, którzy okazali im serce, dali przyjaźń i miłość. Niestety decyzją rządu, po kilku latach musiały wrócić do swojej zapomnianej ojczyzny. Na wykład została również zaproszona emerytowana nauczycielka historii, która w skrócie opowiedziała młodzieży naszego liceum jak w dawnych czasach, jako 13 letnia dziewczynka w Jeleniej Górze, zaprzyjaźniła się z koreańskim chłopcem, o łączącej ich więzi oraz o tym, jak pisali do siebie listy po jego wyjeździe. Na koniec Ligi Nauki wszyscy chętni mogli kupić książkę pt. "Skrzydło Anioła" wraz z autografem pani Jolanty Krysowatej.  Basia Kozak, kl.II

FOTOREPORTAŻ [zobacz]


2014-02-13 19:32:43

INICJATYWY: AUTOR I FILM

Liceum Salezjańskie we Wrocławiu wraz z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym Młodzi Światu oddział we Wrocławiu organizują spotkanie autorskie i pokaz filmu "BYĆ KOPTEM", ukazujące problem prześladowania chrześcijan. Spotkanie dla młodzieży wrocławskich gimnazjów i liceów odbędzie się 6 marca br. o godz. 12.45 w sali teatralnej Liceum. Spotkanie dla studentów oraz wszystkich zainteresowanych o godz. 19.00. Przed spotkaniem - o godz. 18.00 w kościele p.w. Chrystusa Króla przy ul. Młodych Techników - odbędzie się Eucharystia w intencji wszystkich prześladowanych. Zapraszamy! Poleć i zaproś innych!

zapisy na spotkanie popołudniowe
2014-02-12 16:43:47

AUDYCJA: TRUDNE RELACJE Z RODZICAMI - 17 II


Czy relacje dorosłych dzieci z rodzicami muszą być trudne ?
o ich przyczynach, stanach oraz umiejętności rozwiązywania w poniedziałek 17 lutego od godz. 21.30 w Radio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu  oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy ! 
 
Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook.
 
151 archiwalnych audycji Trudne Sprawy  [POSŁUCHAJ]

2014-02-09 12:51:29

KONKURS: FIZYKA WOKÓŁ NAS - 31 III

prof. Anna Bukiewicz - Szul zarpasza 

wszystkich uczniów Liceum Salezjańskiego do udziału w  IV edycji konkursu "Fizyka wokół nas" . Konkurs polega na nakręceniu filmu o dowolnym zjawisku fizycznym - ukazaniu go oraz wyjaśnieniu, a przynajmniej podjęciu próby jego wyjaśnienia. Wystartuj samodzielnie, w parze lub grupie maksymalnie 4 osób. Możecie poczuć się jak ekipa "Brainiaca"  lub "Pogromców mitów" albo bardziej poważnie podejść do wybranego zagadnienia. Element humorystyczny mile widziany! Proszę jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa! Film należy oddać prof. Annie Bukiewicz-Szul do końca marca 2014r. Dopuszczalne formaty: .mov, .avi, .wmv. Nośniki: pendrive lub płyta dvd (cd). Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na Gali Doświadczeń podczas Dnia Otwartych Drzwi naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni dodatkowymi punktami z fizyki. Z chęcią odpowiem na jakiekolwiek pytania, zapraszam!

nagrodzone filmy w III edyji konkursu "Fizyka wokól nas" [zobacz]


2014-02-08 23:09:21

FERIE: FSM - CHŁOPCY - KRAKÓW 17-22 II

bliższe informacje u ks.Krzysztofa


2014-02-06 11:46:53

FERIE: WARSZTATY RADIOWE - 17 II

Wszystkich uczniów Salezu zainteresowanych sztuką radiową zapraszamy na kilkudniowe Warsztaty Radiowe. Zbliżające się ferie są najlepszym czasem do rozwinięcia swoich zainteresowań. Dzięki warsztatom zdobędziesz umiejętność nagrywania oraz montownia sond o jak najwyższej jakości. Warsztaty odbywają się pod patronatem Radia Rodzina z inicjatywy redakcji szkolnej audycji Trudne Sprawy. Już dzisiaj zapisz się w sekretariacie szkoły. Liczba miejsc jest ograniczona.


2014-02-06 11:23:21

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 5-7 III 2014

KS.KUBA BARTCZAK [facebook]
utwór nagrany w naszej szkole - Pismo Święte [zobacz]
FAKTY [zobacz]  TVP2 [zobacz]

TEATR ARKA [zobacz]

DA MOST [zobacz]
SIOSTRY KARMELITANKI [zobacz]
WSPÓLNOTA KOINONIA [zobacz]

FILMY SWM "BYĆ KOPTEM" [recenzja]

FILM "JABŁKA ADAMA" [recenzja]


2014-02-05 11:10:08

PODSUMOWANIE I SEMESTRU - STYPENDIA

We wtorek 28 stycznia br. odbyła się Pedagogiczna Rada Klasyfikacyjna podsumowująca I semestr nauki w roku szkolnym 2013/2014. Uczniom z najwyższymi średnimi z serca gratulujemy życząc zarówno im jak i pozostałym uczniom jeszcze lepszych wyników w II semestrze. Szkolne stypendium naukowe w tym semestrze otrzymują: Sławomir Mirowski oraz Zofia Bałdysz .

5,29 -  Mirowski Sławomir (kl.3a) [Szkolne Stypendium Naukowe]
5,22 - Bałdysz Zofia  (kl.3b) [Szkolne Stypendium Naukowe]
5,13 - Misiewicz Mateusz (kl.1) [Szkolny Program Rozwoju Ucznia Zdolnego]
5,11 - Oszust Zuzanna (kl.3b) [Stypendium Prezesa Rady Ministrów]

5,09 - Rawska Magdalena (kl.1) [Szkolny Program Rozwoju Ucznia Zdolnego]
4,9 - Zioło Martyna (kl.2) [Szkolny Program Rozwoju Ucznia Zdolnego]

4,75 - Blida Wiktoria (kl.3a)
4,75 - Kozera Dariusz (kl.3b)
4,71- Indyka Iwona (kl.3b)
4,71 - Słomian Wojciech (kl.3b)
4,63 - Sawicka Kamila (kl.3b)

2014-02-03 11:17:13

SPORT: NARTY CZARNA GÓRA - 8 II


2014-02-03 10:56:26

AUDYCJA: ILE DZIECI MA MIEĆ KATOLIK - 3II

Czy katolik musi mieć dużo dzieci ?
o przyczynach ograniczonego modelu rodziny  i o konieczności otwarcia na życie w poniedziałek 3 lutego od godz. 21.30 w Radio Rodzina na 92  fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy ! 

Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook.


2014-02-02 18:42:46

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com