SZKOLNY PROJEKT GHANA 2006 - DZIENNIK Z WYPRAWY

2006-07-08 18:27:00
TEKST PRZYGOTOWANY DLA WROCŁAWSKICH MEDIÓW

WYPRAWA MISYJNA DO GHANY LICEUM SALEZJAŃSKIEGO Z WROCŁAWIA

O godz. 5 rano, w niedziele 9 lipca br; grupa młodzieży oraz opiekunów Prywatnego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu wyruszyła na wakacyjną wyprawę misyjną do Ghany. Ten przygotowywany blisko 2 lata wyjazd jest inicjatywa dwóch szkół: Liceum Salezjańskiego z Wrocławia i Erzbischöfliche Liebfrauenschule Bonn. W sumie weźmie w nim udział 20 osób. Młodzi wolontariusze udają się do Szkoły Salezjańskiej w Sunyani leżącej w północnej Ghanie. Pierwszy tydzień spędzą w Ośrodku Salezjańskim dla Dzieci Ulicy w stolicy kraju w Akrze, aby tam przejść proces klimatyzacji i zapoznania się ze środowiskiem i kulturą tamtejszego regionu. Następne, 3 tygodnie poświęcą na prace misyjną w Szkole Salezjańskiej w Sunayni, gdzie będą pracować jako pomoc przy budowie hali przeznaczonej do zajęć dydaktycznych oraz religijnych, a w godzinach popołudniowych zajmą się dziećmi biednymi poprawiając ich umiejętności posługiwania się językiem angielskim, jak i organizując zajęcia sportowo-rekreacyjne. Powrót do Wrocławia przewidziany jest na wtorek 8 sierpnia. Podczas wyprawy licealiści będą prowadzić Internetowy Dziennik z Wyprawy Misyjne do Ghany, w którym codziennie będą umieszczać nowe zapiski, do których lektury serdecznie zapraszamy na szkolną stronę internetową (www.liceum-salezjanie.pl) Patronat medialny nad wyprawą objęły Katolickie Radio Rodzina oraz Gazeta Wyborcza.

Kolejne strony:  1   2   3   4   5   6   7   8