Wystarczy tylko chcieć - aby zostać jej uczniem. I choć młodemu człowiekowi potrzeba tak wiele, to jednak ponad sukcesy, osiągnięcia i wiedzę stawiamy osobę. Najpierw być, potem mieć. Stąd wychowanie jest dla nas tak ważne i to wychowanie w duchu św. Jana Bosko. Ten autorski i nowatorski program, zwany systemem prewencyjnym daje, nam jasny drogowskaz skutecznego wspierania i prowadzenia każdego bez wyjątku.  Chodzi w nim  po prostu o to, aby stawać się uczciwym obywatelem i dobrym chrześcijaninem w realiach współczesnego świata.  Wiemy, że jest to niemożliwe bez jasnych i konsekwentnych wymagań, bez współpracy z uczniem i z rodzicami. Dlatego szkoła jest  przedłużeniem wychowania domowego.

A zdobywanie wiedzy – nauka? W tym sięgamy po najwyższe szczyty.  A ponieważ „życie człowieka jest  bojowaniem”,  walka ucznia o  jak najlepsze wyniki jest jego zadaniem. W tym nie pozostaje on nigdy sam.  Każdy, bez wyjątku, w miarę swoich potrzeb otrzymuje od nauczycieli indywidualne, fachowe wsparcie. Taka pełna wyrozumiałości i cierpliwości  współpraca w  konsekwencji staje się dla każdego powodem sukcesów, czego potwierdzeniem są  liczni absolwenci studiujący na wybranych kierunkach. Ponadto pomocne w tym są tradycyjne i alternatywne metody nauczania, które  wykorzystują najnowsze osiągnięcia techniki.

Nad  rozwojem intelektualnym i osobowościowym ucznia oprócz nauczycieli przedmiotów, czuwa ściśle współpracujący ze sobą zespół wychowawczy: wychowawca, psycholog, dyrektor.  Stad pojawiające się problemy rozwojowe wieku dorastania, nawet te najbardziej trudne,  nie są  dla nas okazją do skreślenia ucznia z listy,  ale stają się  wezwaniem do ich mądrego rozwiązania.

Nasza szkoła koncentruje się  nie tylko na nauce. Pozwala i daje jedyną okazję do rozwoju własnych zainteresowań i talentów. Zajęcia dodatkowe to czas  spędzany pod okiem wysoko wykwalifikowanych fachowców.   Dzięki nim można jeszcze bardziej odkrywać tajemnice wiedzy i świata,  a także rozwinąć swoje umiejętności i  spełnić marzenia.  Jest to możliwe dzięki „kółkom”: przedmiotowym, językowym, artystycznym, medialnym, sportowym, turystycznym oraz wolontariatowi  miejscowemu  i  misyjnemu.  Dzięki nim, dosłownie,   uczeń może dotrzeć do najgłębszych tajników wiedzy, a także do najbardziej odległych zakątków świata!

W szkole funkcjonuje rozbudowany system stypendialny. Dzięki temu zarówno uczniowie wybitni,  jak i będący w trudnej sytuacji materialnej mogą otrzymywać potrzebne wsparcie.

Jak jest u nas? Przyjaźnie i bezpiecznie, wszak miłość, mądrość i radość są naszymi podstawowymi fundamentami życia i pracy.
Zapraszamy!