JĘZYKI i WYMIANY

W świecie, który stał się „globalną wioską”, znajomość języków i kultur innych narodów jest standardem życia społecznego. Współczesny „obywatel świata” podróżuje i komunikuje się w językach obcych, dlatego Liceum Salezjańskie we Wrocławiu kładzie nacisk na edukację i wychowanie pozwalające odnaleźć się naszym uczniom w tej rzeczywistości.

Proponujemy naukę języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i rosyjskiego w małych grupach (do 12 osób), a dla chętnych w zakresie rozszerzonym (6 h w tygodniu). Możliwość uczenia się języka łacińskiego oferujemy w wymiarze 3 h w tygodniu.

Zajęcia z native-speakerem, liczne wymiany międzynarodowe doskonalą umiejętności komunikacyjne naszych uczniów. Projekty Comenius, współpraca ze stałymi szkołami partnerskimi, zagraniczny wolontariat misyjny, wycieczki zagraniczne są praktycznym sprawdzianem i okazją do doskonalenia ich umiejętności językowych, jak i poznawania życia ludzi z innych kręgów kulturowych. Przygotowanie do certyfikatów, to ułatwienie w przyszłej pracy zawodowej naszych uczniów.

Edukacja językowa Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu jest jedyna, niepowtarzalna i skuteczna! Zapraszamy do korzystania z oferty!

NAUCZANIE JĘZYKÓW

uczymy języka:  angielskiego niemieckiego francuskiego                        rosyjskiego hiszpańskiego włoskiego; dodatkowo: łacińskiego i greckiego

pierwszy język podstawowy uczony jest w cyklu 3 letnim w ilości 6 h tygodniowo

drugi język podstawowy uczony jest w cyklu 2 letnim w ilości 3 h tygodniowo