SZTANDAR SZKOŁY

Wykonany przez Siostry Klaryski z Kłodzka w roku 2004

Rewers: na niebieskim tle, wyrażającym niebo, tj. wyższe cele człowieka, w centrum znajduje się herb miasta Wrocławia, wskazujący na przywiązanie do naszej małej Ojczyzny; herb otacza 12 gwiazd - odzwierciedlenie 12 gwiazd otaczających Maryję, tak jak mówi Apokalipsa św. Jana: „Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu” będących wyrazem wstawien-nictwa Maryi do Boga Ojca za naszą Ojczyzną, Miastem i Szkołą; na górnej i dolnej części widnieją słowa św. Jana Bosko, będące jednocześnie misją szkoły: „Być dobrym chrześcijaninem i uczciwym obywatelem”.

Awers: na srebrnym tle „symbolizującym sprawiedliwość, radość, czystość, niewinność, zwycięstwo, mądrość, wiarę, szczęście” (W. Kopaliński Słownik Symboli, Warszawa 1990, s.400), co jest z jednej strony odzwierciedleniem cnót św. Dominika Savio, patrona szkoły, a z drugiej przypomnieniem o ich zdobywaniu; w centrum zostało umieszczone logo szkoły, które mając formę okręgu zawiera na obrzeżach napis informacyjny - „Liceum Salezjańskie Wrocław”, w jego środku znajduję się zarys twarzy młodego człowieka - św. Dominika Savio, wpisany w krzyż, znak wiary, zwycięstwa i miłości Chrystusa.

Drzewiec sztandaru: zakończony jest głowicą ukazującą idących drogą wraz ze św. Janem Bosko - Ojcem i Nauczycielem młodzieży, młodych ludzi; postacie te znajdują się pod jednym dachem wyrażającym jedność, zgodę i pokój; jednocześnie głowica jest międzynarodowym logo salezjańskim.

Patrz też [ Hymn Szkoły ]