SZKOLNY PROJEKT GHANA 2012 - DZIENNIK Z WYPRAWY

2011-07-30 19:47:48
KONIEC PRACY I DALSZE POZNAWANIE

Dobrze wiemy że ta część sprawi nam najwięcej radości ponieważ za drzwiami mieści się pracwania krawiecka. Naszym oczom ukazują się wielokolorowe stroje. Przy wielkim lustrze przykładamy do siebie co raz to nowe sukienki. Zapominając o całym świecie z przejęciem dyskutujemy o nowych kreacjach. Jednak szybko zostajemy sprowadzone na ziemie, tym razem przed nami pracownia spawalnicza. Ksiądz Wiktor pokazuje nam jeszcze pomieszczenie w którym znajdują się prace dyplomowe, jedną z nich są np. ramy szkolnych krzeseł ze stolikami. Jak się dowiadujemy szkoła kształci uczniów przez 3 lata i oprócz powyższych zawodów uczy także samochodowej mechaniki. Zwiedzanie zakończone czas więc na podział obowiązków. Chłopcy jadą przenoscić ostatnie belki a dziewczyny zabieraja sie za sprzatanie i gotowanie. Praca konczy sie stosunkowo szybko i obie drużyny już o godzinie 15.00 wypoczywają w swoich pokojach. W miedzy czasie robimy pranie, zajadamy się zupkami chińskimi i mimo iż za oknem swieci słonce niektórych zmorzył popołudniowy sen. Tak jak intensywnie świecilo słońce, tak mocno za chwilę zaczął padać grad, co nam wcale nie przeszkadza. Jak powszechnie wiadomo najlepsza zabawa jest właśnie w deszczu. Cali mokrzy ale bardzo szczęśliwi wrócilismy zaraz do ciepłych łożek. O godzinie 20.30 jak codzień odbyła się Msza, a zaraz po niej ksiądz Wiktor przygotował dla nas prezentacje o swojej pracy w tutejszym oratorium. Na zdjęciach oglądamy zarówno uśmiechniete buzie jak i obrazy przedstwaiające panującą biedę. Ksiądz opowiadał o historiach tutejszych wychowanków, o ich rodzinach, pokazywał w jakich warunkach żyli. Dzień ten zakończył się dla nas chwilą refleksji dając nam wiele niezapomnianych wspomnień.

Gosia Łabęcka

PRZED ROZBIÓRKĄ - 20 LIPCA 2011