SZKOLNY PROJEKT SYBERIA 2010 - DZIENNIK Z WYPRAWY

2010-09-05 15:07:40
NA PODBÓJ MOSKWY

Powoli zaczynamy wątpić w koniec naszej drogi gdy zza koron drzew wyłania się nasz cel- Katedra. Szcześliwi wymuszamy na ogranizmach jeszcze troch wysiłku by dojść pod drzwi i rozłozyć się w oczekiwaniu na kogoś kto zechce nam je otworzyć. Parenaście minut później mamy już możliwość pełnego rozlokowania się w nowym miejscu. Oczywiście dziewczyny w osobnej sali a chłopcy w osobnej. A teraz chwila najbardziej oczekiwana przez wszystkich- prysznic. Odrobina ciepłej wody, brodzik i marna zasłonka mogą wywołać na prawde wielką wojnę. Tak też chłopcy zignorowali potrzeby dziewczyn i zajeli łazienkę. Mijała godzina za godziną aż wreszcie dostałyśmy osobny prysznic tylko dla naszego użytku. Warto było poczekać ponieważ w męskiej części wysiadły korki i zabraklo ciepłej wody. Jest godzina 11 i wszyscy czyści i piękni ruszamy na podbój stolicy. Do naszej grupki dołącza znany już niektórym Juri który od dzisiaj będzie naszym prywatnym przewodnikiem. Pierwszym punktem na naszym planie jest stacja metra Łubianka. Odpowiednio wcześniej kupiliśmy bilety na 10 przejazdów i tu jak zwykle bardzo przydatne okazały się nasze zdolności językowe przy kasie. Na Łubiance zatrzymujemy się  tylko na chwilę, patrzymy na ściane na której widać ślady po ostatnim zamchu. Idąć dalej mijamy budynek KGB, pamiątkowe zdjęcie, podchodzimy pod Teatr Wielki, pamiątkowe zdjęcie i ruszamy w kierunku Placu Czerwonego. Tam wchodzimy do Mauzoleum Lenina.