SZKOLNY PROJEKT SYBERIA 2013 - DZIENNIK Z WYPRAWY

2013-07-03 17:18:20
START MISJA SYBERIA 2013

To ona stanie się miejscem trudu, poświęcenia i pracy grupy 15 młodych śmiałków. Jedziemy,  aby w dniach od 3 lipca do 2 sierpnia w projekcie SYBERIA 2013 pomóc w pracach porządkowych na dobiegającej końca budowie kościoła i domu polonijnego, aby przeprowadzić dla dzieci półkolonię i aby odnowić 3 polskie cmentarze m.in. we wsi Pokrowskoje, czy w byłym obozie pracy Jużne. W trwającej 5 dni podróży będziemy przemieszczać się busem i koleją transyberyjską. Pokonamy największą i najdłuższą rzekę Europy - Wołgę, granicę Europy i Azji w górach Ural i dotrzemy tam gdzie w latach powstań narodowych i II wojny światowej byli zsyłani Polacy. Jedziemy, aby dotknąć trudnej części historii, aby w nią wejść w miejscach i ludziach, którzy tam pozostali. Zawozimy piękne dary. Czternaści stacji Drogi Krzyżowej, wysoką na 1,60 cm pasyjkę Chrystusa, 4,5 tys. wydrukowanych obrazków z podobizną i modlitwą za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II  i wielki skarb jakim są relikwiarz z relikwiami bł. Jana Pawła II.   Mamy głęboką nadzieję, że te znaki wiary pomogą jeszcze lepiej budować i umacniać wiarę tamtejszej odradzającej się wspólnoty. W drodze powrotnej, zatrzymamy się w salezjańskiej katedrze Matki Bożej Niepokalanej w Moskwie, weźmiemy udział w spotkaniu z ambasadorem RP w ambasadzie Polskiej, a także w Katyniu i Smoleńsku otoczymy  modlitwą  poległych tam naszych narodowych bohaterów.

Serdecznie dziękujemy tym dzięki którym misja SYBERIA 2013 może się odbyć. Darczyńcom za pomoc, a także za ufundowanie stacji Drogi Krzyżowej, pasyjki Chrystusa i relikwiarza. Prosimy o modlitewne towarzyszenie naszej misji i zapraszamy do śledzenia naszej podróży i pracy w Dzienniku z Podróży, jak  i do słuchania relacji radiowych na falach Radio Rodzina w każdy wtorek o czwartek o godz. 13.10 począwszy od 9 lipca. Niezmiernie miło będzie nam czytać wszelkie wpisy i komentarze pojawiające się w dzienniku, za które już teraz dziękujemy.

Medialnie patronują nam Gość Niedzielny i Radio Rodzina za co z serca dziękujemy!