SZKOLNY PROJEKT SYBERIA 2013 - DZIENNIK Z WYPRAWY

2013-07-04 21:23:13
WYJAZD WOLONTARIUSZY 3 VII 2013 godz. 23:55

Wszystkim Wam życzymy szczęśliwej i spokojnej podróży.

O godzinie 22:30 wolontariusze zgromadzili się na Eucharystii przed wyjazdem do Terespola. Po mszy szybkie pakowanie busów i… oczekiwanie na spóźnioną owieczkę… (no tak, ale on zawsze zmusza nas do czekania na siebie). Jeszcze pożegnalna fotografia, uściskanie rodziców i uczniów Salezu, którzy przyszli pożegnać wyjeżdżających i w drogę!!!

O godzinie 13:11 doszedł do szkoły sms o następującej treści:

„Szczęśliwie bez żadnych problemów jesteśmy już w Brześciu. Jan Paweł II jest z nami! Kontrola odbyła się bardzo pobieżnie, a nawet milo. Pytano dokąd wieziemy Jezusa. Za 4 godziny ruszamy do Moskwy. Czujemy zmęczenie, jest upalnie ale wspaniale. Pozdrawiamy. xjb”

Błogosławiony Papież czuwał nad podróżnikami i Jego relikwie są już w drodze do Rosji, do której sam nie mógł pielgrzymować.

Piotr Siciński
wicedyrektor