SZKOLENIA: NAUCZYCIELE J.FRANCUSKIEGO - 18I

Wrocław, 2 stycznia 2014 r.

Szanowni Dyrektorzy,
drodzy Nauczyciele języka francuskiego,

Z radością i nadzieją na liczne działania w przyszłości, zapraszamy na pierwsze inauguracyjne spotkanie dotyczące projektu dla nauczycieli języka francuskiego we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku (przewidywane są szkolenia, wyjazdy na staże, konkursy, wizyty „lecteur itinérant” …). Projekt został zaproponowany przez p. Francka Pezzę, Delegata Rządów Wspólnoty Francuskiej i Regionu Walonii - Brukseli w Warszawie. Spotkanie organizowane jest przy wsparciu p. Renaty Klimek - Kowalskiej, Prezes Polskiego Stowarzyszenie - Europa Języków i Kultur, koordynatorki projektu Klasy frankofońskie na Śląsku i projektu Łódzkie bardziej francuskie, we współpracy z Dyrekcją Prywatnego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2014 r. (sobota) w godzinach 15.00 - 18.00 w Prywatnym Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu przy ul. Młodych Techników 17. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres joanna.wrobel@wp.pl lub bkulczycka@gmail.com do 13 stycznia 2013 r. W przypadku pytań prosimy dzwonić pod nr telefonu 604 816 576 (J. Wróbel) lub 793 377 311 (B. Kulczycka). Koszt przejazdu pokrywa uczestnik spotkania / szkoła delegująca. Szkolenie jest finansowane przez Delegaturę Rządów Wspólnoty Francuskiej i Regionu Walonii- Brukseli w Warszawie oraz Ambasadę Francji w Polsce (Instytut Francuski). Serdecznie zapraszamy!
organizatorki spotkania, Joanna Wróbel i Bożena Kulczycka

PROGRAM SPOTKANIA
Prowadzące spotkanie: Joanna Wróbel, Bożena Kulczycka i Renata Klimek- Kowalska
15.00 – 16.15 - I część spotkania – informacyjno-organizacyjna
1.     Prezentacja 8-letnich doświadczeń projektu Klasy frankofońskie na Śląsku
·        Założenia projektu i osiągnięte rezultaty.
·        Tworzenie sieci - program szkoleń doskonalących dla nauczycieli z regionu.
·        Rola lektora języka francuskiego współpracującego z nauczycielami.
·        Wypracowane materiały dydaktyczne dotyczące frankofonii i języka francuskiego.
·        Potencjalni partnerzy projektu - czy naprawdę jesteśmy sami?
·        Działania informacyjno - promocyjne w grupach zadaniowych szansą na sukces.
·        Konkursy i inicjatywy związane z językiem francuskim w Polsce.
·        W jaki sposób przekonać dyrektorów szkół, rodziców i uczniów do języka francuskiego?
16.15-16.45 – Przerwa na kawę i …dyskusję
16.45-18.00 – Część warsztatowa
2.     La chanson francophone contemporaine en classe de FLE
·        Jak zmotywować uczniów do nauki ? W stronę autonomii w uczeniu się.
·        Metody aktywizujące na lekcjach języka francuskiego. Czym zastąpić wszechobecne   exercices à trous ?
·        Praca z video-clipem.
·        Materiały dydaktyczne dostępne en ligne.
              Ciekawe strony internetowe.

3.  Ewaluacja części szkoleniowej