NEWS: SALEZ Z WIZYTĄ U KRÓLOWEJ

W czwartek 25 września br. uczniowie klas pierwszych i drugich Prywatnego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu wzięli udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Młodzież wraz z wychowawcami oraz księdzem Dyrektorem, zgodnie z tradycją szkoły,  pojechała, aby Bogu zawierzyć nowy rok szkolny oraz tym razem dziękować za 15 lat Salezu.

Dwugodzinna podróż autokarem wiodła malowniczą drogą gór Bardzkich i Kotliny Kłodzkiej. Początek pobytu w sanktuarium, położonym w dolinie rzeki Cedron, rozpoczęto od zwiedzania. Przewodnik opowiadała historię świątyni, do której prowadzą w trzech ciągach monumentalne, kamienne schody. Wszystkich jest 56. 33 w środkowej części symbolizują lata życia Jezusa na ziemi. Kolejnych 15 stopni, nad pierwszym tarasem, oznacza lata życia Maryi przed jej Boskim Macierzyństwem. Z zachwytem obserwowano wnętrze świątyni utrzymane w duchu baroku,  które zdobią liczne malowidła, obrazy i rzeźby. O najważniejszej figurze tego miejsca tj. figurce  Matki Bożej z nagim Jezusem w ręku, wykonanej w stylu gotyckim, dowiedziano się, że ma niespełna  28 cm wysokości. Dzieciątko w prawej ręce trzyma ptaszka, a lewą sięga po owoc umieszczony w lewej dłoni Matki. Ponadto zaskakującymi okazały się wiadomości o postaciach na obrazach: św. Jana Nepomucena, św. Otylii, św. Apolonii, św. Walentego i św. Franciszka Ksawerego. Następnym punktem pielgrzymki była Msza Święta. W homilii przewodniczący liturgii ksiądz Dyrektor Jerzy Babiak zachęcał wszystkich, aby: "wpatrywać się w Jezusa, poznawać Go i Nim się zachwycać".  Na zakończenie pobytu w Wambierzycach odbył się grill. Były kiełbaski, bułki, woda i cola. Pielgrzymka przede wszystkim miała charakter dziękczynno-błagalny. W związku z tym w drodze powrotnej, po odśpiewaniu kilku radosnych pieśni i ukończeniu konkursu z nagrodami, podziękowaliśmy Matce Bożej odmawiając różaniec. Dzień ten ubogacił nasze umysły i wzmocnił serca. Był ważny i potrzebny. (kar)

2014-09-25 15:21:08