MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACYJNEJ SALEZU

Mobilność kadry edukacji szkolnej

w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu  konkurs Erasmus+  2015 - 2017

W marcu 2015 r. grupa nauczycieli z Prywatnego Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, zgłosiła swój projekt do konkursu zorganizowanego w ramach programu Erasmus+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Wyniki konkursu okazały się pomyślne i projekt otrzymał dofinansowanie z Funduszy Europejskich na udział kadry edukacji szkolnej z Liceum Salezjańskiego w zorganizowanych zajęciach lub szkoleniach za granicą.

Tytuł projektu: ”Podniesienie poziomu jakości pracy szkoły i współpracy międzynarodowej w Prywatnym Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Dominika Savio we Wrocławiu (w obszarze zarządzania, języków obcych, nowych technologii oraz działań prozdrowotnych)”.

Główny cel projektu: nabycie kompetencji kluczowych i zawodowych przez przedstawicieli kadry pracującej w Prywatnym Liceum Salezjańskim we Wrocławiu dzięki udziałowi w zagranicznych mobilnościach.

Planowane efekty:
- nabycie nowych umiejętności w dziedzinie zarządzania, wprowadzania nowych narzędzi i metod nauczania w szkole, podnoszenia kompetencji zawodowych pracownika szkoły;
- podniesienie jakości nauczania języków obcych, wdrażanie nowych narzędzi, nowych technologii, metod nauczania, programów nauczania, organizacji nauczania i uczenia się;
- nadanie szkolnym działaniom prozdrowotnym wymiaru europejskiego;
- zdobycie nowych umiejętności i wiadomości językowych, cywilizacyjnych i międzykulturowych;
- wymiania doświadczeń z uczestnikami kursu z innych państw i kultur;
- nawiązanie kontaktów zawodowych i osobistych o wymiarze międzynarodowym.

Kwota dofinansowania: 9 754,00 EUR

Czas trwania projektu:  31 grudnia 2015 r.  -  30 grudnia 2017 r.

Czas trwania mobilności: 9  i 14 dni

Miejsca mobiności: Francja, Wielka Brytania, Finlandia

W ramach projektu czterech uczestników/nauczycieli z Liceum Salezjańskiego bierze udział w jednej zagranicznej mobilności.

Projekt „Mobilność kadry edukacji szkolnej”
realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój,
Oś IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa
Działanie: 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej.
Projekt jest finansowany w 100% ze środków europejskich
 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji o realizowanym projekcie można znaleźć na stronie internetowej
 Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu.

2016-08-19 03:50:02