SZKOLNY PROJEKT GHANA 2006 - DZIENNIK Z WYPRAWY

2006-07-27 15:32:00
KOZA PODRÓŻUJĄCA TAKSÓWKĄ

O brzasku słońca, o siódmej rano wszystko w Afryce przybiera złotą barwę. Jest to widok niespotykany w Polsce. Aż chce się wstawać o 6 rano, aby to zobaczyć. Tak więc budzę się o 6.30 by podziwiać piękno natury. Zaraz po wyjściu z pokoju moja uwagę przykuwa coś dziwnego na ścianie, jakby zawieszone w powietrzu. To patyczak - owad do złudzenia przypominający patyk. Dwudziestocentymetrowy „kijek” z nogami, żwawo porusza się po ścianie i robi bardzo duże wrażenie. Do tej pory mogliśmy go oglądać tylko w programach przyrodniczych z głosem Krystyny Czubuwny. Jak się potem okazało tych wspaniałych owadów jest tutaj więcej, tylko ich kamuflaż czyni je często niewidocznymi.
Dobry początek dnia przenosi się do Adentii, gdzie rano jak zwykle pracujemy. Postępy w budowie są bardzo widoczne. Budowa. Wczoraj powstały stropy, a dzisiaj wylewamy schody. Zaraz po dotarciu na miejsce, jedziemy do miasta po betonowe bloczki, tutejsze pustaki. Dzisiaj dzień targowy i ruch jest dość duży, ponieważ wszyscy kierują się do centrum miasta na targ. Podczas ładowania bloczków na ciężarówkę, obok nas przy drodze zatrzymuje się auto. Byliśmy zdumieni kiedy do taksówki Daewoo Tico wsiadł człowiek z kozą. Akcja pakowania kozy do bagażnika trwała nie więcej jak 3 minuty i z pewnością nie był to rekord w tego typu zabiegach. Takich zjawisk pomysłowości jest dzisiaj dużo więcej. Tylko tutaj można chyba zobaczyć zwierzęta przewożone na motocyklach, rowerach, a nawet w wózkach dziecięcych.
Popołudnie spędziliśmy w Oratoriach. Jest dzisiaj dość mocne słońce, tak więc większość zabaw jest w cieniu. Układamy z dziećmi klocki i kolorujemy obrazki. Także ten dzień przyniosl nam wiele radości.

Kolejne strony:  1   2   3   4   5   6   7   8