AKTUALNOŚCI - Archiwum lipiec 2013

REKRUTACJA: MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA

Nadal prowadzimy rekrutację absolwentów gimnazjów do klas I liceum.

Zainteresowanych prosimy  pod specjalnym numerem

tel. + 48 793 204 760 w godzinach od 15.00 do 19.00

lub e-mail: liceum-wroc@salezjanie.pl

2013-07-04 10:13:42

WAKACJE 2013 - ŻYCZENIA

2013-07-01 18:32:19

NEWS: BOSKI KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2012/2013 w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu przebiegało w niecodziennych i wyjątkowych okolicznościach. Przybycie doszkoły, na światowej trasie peregrynujących relikwii św. Jana Bosko, uczyniło wszystko innym. Eucharystia, festyn, a także wręczenie świadectw i wyróżnień zostały podporządkowane księdzu Bosko. W tym wyraźnie wyzwoliła się niepowtarzalna atmosfera entuzjazmu, radości ale i wiary.

Ostatni dzień szkoły, 28 czerwca br. rozpoczęto uroczystą akademią w szkolnej sali teatralnej. Odśpiewany hymn państwowy, a także asysta sztandaru jeszcze bardziej spotęgowały doniosłość chwil, w czasie których dyrektor szkoły i wychowawcy wręczali wybitnym i zasłużonym uczniom nagrody i wyróżnienia. Wśród nich znalazły się osoby zaangażowane w działalność wewnątrzszkolną, bądź działalność wolontariatu, a także uczniowie o wysokich wynikach w nauce. W ich gronie byli:

5,62 - Sophia Bałdysz /IIb
5,43 - Zuzanna Oszust /IIb
5,36 - Sławomir Mirowski /IIa
5,19 - Martyna Zioło / IIa
5,0 -   Iwona Indyka / IIb
4,92 - Dariusz Kozera /IIb
4,82 - Kamila Sawicka /IIb
4,80 - Anna Józefiak /I

W dalszej części dokonano przekazania pocztu sztandarowego nowym asystom, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, w imieniu wszystkich uczniów, podziękowała profesorom, podkreślając przede wszystkim ich zaangażowanie i poświęcenie. Akademię zakończył występ szkolnego teatru, ze sztuką zatytułowaną: „Senne wakacje”, która wbrew tytułowi pokazała, że wakacje nie do końca muszą być nudne.
   Po części kończącej rok szkoły wszyscy udali się przed kościół, aby przywitać relikwie. Śpiew i radość, a także obecność znaczącej grupy salezjańskich przedszkolaków z trąbkami powodowały, że każda kolejna minuta oczekiwania powodowała jeszcze większe podekscytowanie. Wprowadzenie relikwii do kościoła odbyło się przy eskorcie, idących po obu stronach relikwiarza uczniów naszego liceum, ubranych w galowe stroje. Eucharystia, której przewodniczył ks. abp M.Gołębiewski, a także jego homilia jeszcze bardziej przybliżyły zebranym postać tego, którego bł. Jan Paweł II nazwał „ojcem i nauczycielem młodzieży”. Modlitwie towarzyszył śpiew połączonej oratoryjnej i szkolnej scholi. We Mszy uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu Miasta Wrocławia: dyrektor Wydziału Edukacji Iwona Bugajska, oraz w-ce przewodnicząca Rady Miasta Wrocławia Maria Zawartko.
   Bezpośrednio po modlitwie wszyscy przeszli na plac przed szkołą gdzie rozpoczęto Boski Festyn. Koło fortuny, dmuchane zjeżdżalnie, grill, 10-bój oraz koncert zespołu 30i40na70 wzbudziły radosnego ducha księdza Bosko. Wiele przybyłych dzieci, rodziców, a także uczniów, w promieniach słońca, bawiło się na całego. Dodatkowym momentem zakończenia roku szkolnego z ks. Bosko był Boski Korowód, który odbył się następnego dnia w południe. W gronie przeszło dwustu rowerzystów znaleźli się także reprezentanci Salezu, którzy przewieźli relikwie w eskorcie policji do kościoła p.w. św. Michała Archanioła.

xjb

FOTOREPORTAŻ [zobacz]

2013-07-01 14:39:22

SEKRETARIAT: PRACA W CZASIE WAKACJI

Sekretariat w czasie wakacji będzie otwarty:
w dniach 1-12 lipca w godzinach od 9.00 do 15.00
w dniach 23-30 sierpnia w godzinach od 9.00 do 15.00

Wszelkie pilne sprawy można załatwiać drogą: liceum-wroc@salezjanie.pl

Nadal prowadzimy rekrutacje absolwentów gimnazjów do klas I.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod specjalnym numerem:

tel. + 48 793 204 760 w godzinach od 15.00 do 19.00

2013-07-01 09:48:42

NEWS: BOSKO WE WROCŁAWIU W MEDIACH

Bosko we Wrocławiu! W dniach 28-30 czerwca br. relikwie św. Jana Bosko przebywały we Wrocławiu. Entuzjazm, radość, a także szacunek pełen wiary całkowicie przepełniały to wyjątkowe wydarzenie. Bardzo licznie zgromadzeni, zwłaszcza ludzie młodzi, w tym nasze liceum, czerpali od ks. Bosko "nowe myśli i nowego ducha". Uroczysta Eucharystia, modlitwy i zabawy były dla ks. Bosko, a zwłaszcza dla Boga za dar wspaniałości i dar życia "Ojca i nauczyciela młodzieży". Wrocławskie media nie mogły tego nie zauważyć.

FAKTY z dnia 28 czerwca - godz. 21.55 / czas 00:07:22 [zobacz]

Relikwie św. Jana Bosko z dnia 29 czerwca [czytaj]