AKTUALNOŚCI - Archiwum grudzień 2016

PODSUMOWANIE ROKU 2016

 Bogu, księdzu Bosko, ludziom dobrej woli, uczniom, rodzicom, profesorom oraz dyrekcji Salezu  dziękujemy za miniony 2016 rok.


2016-12-30 17:55:05

POLECAMY: SZKOLNE MEDIA NA ŚWIĘTA

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenie, przeczytania czy też posłuchania szkolnych produkcji medialnych, które specjalnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowali uczniowie:

TVSLO: "Jasełka 2016", wykonanie szkolne Koło Teatralne, reżyseria Karolina Okurowską, absolwentka -  [oglądaj]

RADIO: audycja z cyklu Trudne Sprawy w Radio Rodzina nt. „Czy w Bożym Narodzeniu dzisiaj najważniejszy jest Jezus?” z udziałem Szymona Hołowni -  [słuchaj]

PRASA: KONTAKT,  wydanie świąteczne, słowo na święta dyrektora szkoły, wywiad z przewodniczącą SU, relacja ze spotkania z legendą polskiego futbolu, artykuł o świętach poza Polską, a także wyróżnione w literackim konkursie prace uczniów Salezu - [czytaj]


2016-12-25 08:09:09

*** ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE ***


2016-12-24 09:32:56

AUDYCJA TS: POKÓJ ZALEŻY ODE MNIE - 2 I

Czy pokój świata zależy ode mnie ?

dzień po Światowym Dniu Pokoju w sytuacji wielu wojen i konfliktów o konieczności oraz sposobach wprowadzania pokoju na świecie w audycji Trudne Sprawy w Radio Rodzina na 92 fm w poniedziałek 2 stycznia od godz. 21.30 będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy!


Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook


2016-12-24 09:25:16

SZLACHETNA PACZKA - PODZIĘKOWANIE


2016-12-24 08:46:11

KONKURS: NAJ-SWET KACPRA TELESZA

Zwyciezcą tegorocznej edycji na NAJ-SWET Bożonarodzeniowy został Kacper Telesz z klasy II. Gratulujemy !


2016-12-24 07:55:43

NEWS: Z MIŁOŚCIĄ W DOMU DZIECKA

„Jeśli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go nie wznoszą” Psalm 127,1.

Musimy pamiętać, żeby dzieci były szczęśliwe w domu musi zagościć miłość, wyrozumiałość i dobroć bez awantur i sprzeczek, bo to niszczy te maleńkie istoty. Niech więc rodziny nie budują ci bez miłości, ale niech budują ją ci, którzy posiadają jej bardzo wiele i chcą ją przekazać drugiemu człowiekowi. Tyle miłości mogliśmy oglądać 7 grudnia 2016 roku będąc z wizytą mikołajkową w Domu Dziecka w ramach wolontariatu szkolnego pod opieką pani profesor Eweliny Kozioł.

 Dzieci odwiedzili uczniowie klasy II a : Kacper Słowik, Kinga Pajęcka, Aleksandra Kaczyńska, Miłosz Rajczakowski i Konrad Szydłowski. Było wiele uśmiechu, zabawy, prezentów oraz najważniejsze to, że panowała wielka radość na twarzach dzieci, ponieważ zobaczyły, że ktoś o nich pamięta i chce pomóc choć tak małym gestem. Mikołaj był wesoły i rozmawiał z każdym maleńkim podopiecznym, którym wręczył cudowne prezenty. Jego pomocnicy Kitka i Sebek silne i zręczne elfy pomagały nosić wiele niespodzianek dla najmłodszych a Aniołek wciąż towarzyszył i wprowadzał świąteczną atmosferę w całym kochającym domu. Musimy pamiętać, że nie obyło by się bez naszego Grajka, który przygrywał kolędy na gitarze i wszyscy razem śpiewali. Mieliśmy również okazję spróbować bardzo smacznego poczęstunku, a przede wszystkim ciasta czekoladowego, które upiekli chłopcy z Domu Dziecka. Na koniec usłyszeliśmy w wykonaniu dwójki podopiecznych piosenkę z filmu „Kraina Lodu” Pt. „Mam tę moc” z akompaniamentem Grajka- wzbudziło to na twarzach wszystkich wiele uśmiechu i łez ze wzruszenia. Z dzieciakami zobaczymy się za rok z większymi prezentami i z większą ilością pomocników, a ta wizyta na zawsze pozostanie w naszej pamięci. (Aleks. K.)


2016-12-24 07:45:58

MEDIA: JUTRO 22 XII SALEZ W TVP3


2016-12-21 12:59:02

NEWS: KOLEJNE KROPLE KRWI


2016-12-21 12:31:17

DZIEŃ SWETRA ŚWIĄTECZNEGO - 21XII


NAJSWET - uczeń bądź uczennica, albo profesor bądź profesorka, lub pan Dariusz Czerniewski, albo pani Pamela Duszeńko, Irena Popczyk z najładniejszym swetrem, chyba że ksiądz dyrektor, albo ks.Tomasz Hawrylewicz w ostateczności
KLASSWET - klasa o największej ilości noszonych non stop swetrów łącznie z wychowawcą
Nagrody gwarantowane !


2016-12-18 18:08:11

NEWS: SPOTKANIE Z MISTRZEM I LEGENDĄ

Szesnastego grudnia bieżącego roku w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu gościła legenda polskiej piłki nożnej – pan Włodzimierz Lubański, lider wspaniałych „Orłów Górskiego”. Do tej pory zostaje liderem w liczbie strzelonych w reprezentacji goli, mając ich na swoim koncie czterdzieści osiem. Nieczęsto zdarza się, by tak ważna osoba wyraziła zgodę na spotkanie z młodzieżą szkolną, dlatego to wydarzenie wzbudziło duże zainteresowanie wśród pasjonatów sportu i nie tylko.

Jego pojawienie się na sali wywołało gromkie brawa, uczniowie powstali z miejsc. Pana Włodzimierza przywitała dwójka specjalnie wybranych do tego zadania, jak i prowadzenia całego spotkania, uczniów z klasy trzeciej. Piłkarzowi zostały zadane pytania z listy, którą wcześniej sporządziła młodzież, następnie został przewidziany czas na pytania od publiczności, która nie zawiodła i była bardzo ciekawa życia gościa. Pan Lubański opowiedział m.in. o swojej niefortunnej kontuzji, relacjach z innymi zawodnikami, tych widocznych na boisku, jak i tych poza nim, a także o samym Kazimierzu Górskim i jego wspomnieniach z nim związanych. Uczniowie pytali o faktyczną potrzebę wiary na boisku, w życiu oraz o najpiękniejszych chwilach na murawie. Gość zaspokoił ciekawość zebranych odpowiadając na każde pytanie z dużą dawką humoru, wplatając w wypowiedź również mniej znane historie za czasów reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Po spotkaniu zostało zrobione wspólne zdjęcie, a także nastąpiło rozdanie autografów, po które ustawiła się kolejka. Spotkanie z legendą, gentelmanem w życiu, jak i na boisku, pozostanie z uczniami liceum na długi czas. Pan Włodzimierz zadbał o to swoją ciepłą postawą i pokazaniem, że sukces można osiągnąć mimo przeciwności losu, trzeba tylko dążyć do obranego celu. (Kinga Pajęcka, kl.II)


2016-12-16 20:52:20

AUDYCJA: BOŻE NARODZENIE - 19XII

Czy w Bożym Narodzeniu dzisiaj najważniejszy jest Jezus ?

o świętowaniu autentycznym i pozorowanym w audycji Trudne Sprawy w Radio Rodzina na 92 fm w poniedziałek 19 grudnia od godz. 21.30 będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy!


Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook


2016-12-15 22:03:13

SPOTKANIE Z MISTRZEM: LUBAŃSKI W SALEZIE

Włodzimierz Leonard Lubański – polski piłkarz występujący na pozycji środkowego napastnika, reprezentant Polski, olimpijczyk, trener. Wychowanek Sośnicy Gliwice, następnie reprezentował barwy GKS-u Gliwice, Górnika Zabrze (siedmiokrotny mistrz Polski, sześciokrotny zdobywca Pucharu Polski), KSC Lokeren, FC Valenciennes, Stade Quimper oraz KRC Mechelen. Z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo olimpijskie (1972) oraz uczestniczył w mistrzostwach świata 1978. Najmłodszy zawodnik i strzelec reprezentacji Polski (16 lat i 228 dni), a także najlepszy strzelec (48 bramek) w historii, Zasłużony Mistrz Sportu, członek Klubu Wybitnego Reprezentanta.

NAJLEPSZY STRZELEC [zobacz]

LUBAŃSKI CZY LEWADNOWSKI [zobacz]

spotaknie odbędzie się o godz. 11.00 i ma charakter zamknięty

transmisja na żywo  FB LICEUM SALEZJAŃSKIE


2016-12-13 20:36:04

RODZICE: WYWIADÓWKA - 13XI

Rodziców zapraszamy na WYWIADÓWKĘ, która odbędzie się we wtorek 13 grudnia. #koniec I semestru uczniów kl. III

program:
18.00 – spotkanie z  wychowawcami

18.30 - kosultacje

                                           ks. Jerzy Babiak -  dyrektor szkoły


2016-12-11 20:22:39

OLIMPIADY: BASIA CORAZ BLIŻEJ FINAŁU

Z radością informujemy, że Basia Chantry, uczennica prof. Joanny Wróbel z klasy II decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Francuskiego została zakwalifikowana do etapu regionalnego OJF, który odbędzie się 13 stycznia 2017r. we Wrocławiu. Gratulujemy życząc dalszych sukcesów!


2016-12-09 19:13:03

NEWS: PRZYGOTOWANIE DUCHA

W piątek 9 grudnia br. profesorowie i uczniowie Liceum Salezjańskiego przeżywali Adwentowy Dzień Skupienia. W tym szczególnym czasie, w kaplicy p.w. Piotra i Pawła na ul. Katedralnej 4,  towarzyszył nam ksiądz Grzegorz Dłużniak sdb, który wygłosił ciekawe nauki. Wskazywał w nich jak dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia i jak pogłębić wiarę.

Szczególnie ważnym aspektem była cierpliwość. Współczesny świat nie lubi czekać i uczy, że wszystko możemy mieć od razu. Jednak cierpliwe oczekiwanie na działanie Boże i Jego plany wobec nas naprawdę się opłaca. Ks. Grzegorz mówił takżę o potrzebie ciągłej gotowości, bo nikt nie wie ile czasu zostało mu do spotkania z Bogiem. Podczas adoracji uczniowie mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty. Potem wszyscy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencji szkoły. Liturgię ubogacała muzyka i śpiew przygotowane przez ks. Tomasza i uczniów. Mamy nadzieję, że tegoroczny Adwentowy Dzień Skupienia przyniesie jak najlepsze owoce i pomoże dobrze przeżyć nadchodzące Święta. (M. Dz.)


2016-12-09 16:55:54

NEWS: JUŻ 12. ZŁOTE PIÓRO ZA NAMI

Już kolejny rok młodzi ludzie na dolnym śląsku mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie literackim. Dnia 8 grudnia b.r. miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników Laureatów XII Dolnośląskiego Literackiego Konkursu o Laur Złotego Pióra.

Uroczystość odbyła się w auli fakultetu teologicznego w budynku Papieskiego Wydziały Teologicznego. Spotkanie rozpoczeło się od krótkich koncertów: smyczkowego oraz akordoenowego, uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola  Szymanowskiego z Wrocławia. Po tym miłym akcencie gala wręczania nagród rozpoczęła się już od strony oficjalnej. Przedstaiono organizatorów : Redakcja Wrpcławskiego Gościa Niedzielego oraz Liceum salezijańskie we Wroclawiu. Przywitano młodziez, nauczycieli i opiekuów. Następnie słowa wdzięczności skierowne zostały do wszystkich zaangażowanych m. in. : Pana Rafała Dutkewicza – Prezydenta Miasta Wrocław, Pana Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa, Pana Jana Miodka – mecenasa konkursu oraz Pana Romana Kowalczyka – Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
Przywitano także sponsorów i i wyrażono ogromną wdzięczność za okazane wsparcie Pana Marka Drasa – Prezesa Radiotechnika Marketing Spółka Z O.O. we Wrocławiu. Następnie przyszedł czas na przemówienia zaproszonych. Pierwszy, głos zabrał wysłany w imieniu prezydenta dyrektor Departamentu Edukacji Pan Jarosław Delewski. Podziękował bardzo serdecznie za pracę włożoną przez wszystkich w stworzenie tego kokursu oraz uczestnikom za wysoki poziom prac. Kolejny wystąpił sposnsor konkursu Marek Dyras, który  przyznał, że warto inwestować w młodzież, która chce tworzyć i to robi. Następnie kurator oświaty Roman Kowalczyk przybliżył nam tematy tegorocznego konkursu. Stwierdził, że nalezy zastanowic się czy wolnością dla nas jest, wspomniana w drugim temacie konkursowym, kanapa czy jednak powinna być aktywność w świecie, sięganie w głąb siebie oraz dzielenie się sobą z innymi. Przemowę zakończył słowami ,,Kochajmy Polskę". Później nastąpiło odczytanie teamtów konkursowych, a następnie głos zabrała Elżbieta Warulik, polonistka i przewodniczącą jury. Wygłosiła słowa podsumowania. Zwróciła uwage na wysoki poziom sprawdzanych prac oraz problem z wyborem najlepszej. Serdecznie podziękowała równiez młodzieży za czas spędzony nad tworzeniem prac. Dziełą uczniów podsumowała slowami - ,,Młodzież pisze ku zachwyceniu serc ludzi". Kolejnym elementem gali było odczytanie wybranych fragmentów prac, które otrzymały wyróżńienia. Zdecydowane warte one były zwrócenia uwagi. Po odczytaniu wszystkich przyszedł czas na najbradziej wyczekiwany moment czyli wręczanie nagród. Na początku wyróżniono trzydziestu uczestników. Zostali oni nagrodzeni: albumami, trobami i dyplomami. W tym roku jury postanowiło przyznać Specjalne Wyróznienie tylko jednemu uczniowi. Nagrodę w formie wartościowego pióra, książek oraz e-booka otrzymał Kacper Słowik – uczeń
Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu. Kiedy przedstawiono laureatów, prowadzący zacytowali fragmenty prac które znalazły się na podjum. Jak co roku ciężko było wybrać zwyciezce jednak po gorących naradach pierwsze miejsce przyznano uczennicy XII Liceum Ogólnoksztalcącego im. Bolesława Chrobrego z Wrocławia – Agnieszce Żurek. Otrzymała ona : laptop, Złote Pióro oraz albumy. Fundatorami nagród byli: Pan Marek Dras, prof. Tomasz Wróbel oraz Rafał Dudkiewicz – Prezydent Miasta. Cała uroczystość zakończyła się wspaniałym koncertem Andrzeja Walusa z paniami Anną Mańkut oraz Joanną Kwaśnik – Zalewską. Oficjalnie konkurs zakończył przemową ks. Jezrego Babiaka  - Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu, w której docenił wspaniały potencjał uczestników, podziękował gościom i życzył wszystkim dalszych sukcesów. A w następnym roku kolejna już XIII Gala Dolnośląskiego Konkursu o Laur Złotego Pióra. Przebieg uroczystości relacjonowało TVSLOWROC. (juliaseb)

MEDIA O KONKURSIE:  WROCŁAWSKI GOŚĆ [czytaj]  RADIO RODZINA [czytaj]

FOTOREPORTAŻ [zobacz]


2016-12-09 12:54:51

ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA - 9XII


2016-12-05 05:26:59

SPOTKANIE OPŁATKOWE - 20XII

Profesorów, Emerytowanych Profesorów, Uczniów, Rodziców, Pracowników, Absolwentów zapraszamy na jedyny takie wieczór w roku. Bądźmy razem!
zapisy na FB [zapisz]


2016-12-03 06:20:16

NEWS: PO STAREMU W NOWYM ŚPIEWANO

Już po raz 9. dyrekcja, profesorowie, uczniowie i absolwenci Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu zgromadzili się na Wieczorze Poezji Śpiewanej. Środowy wieczór, 30 listopada ponownie okazał się czasem pięknego śpiewu i wyjątkowej poezji, a licznie zgromadzona publiczność gromkimi oklaskami potwierdziła jego znaczenie i ważność. Jak się okazało „stary wieczór” mocno zaistniał w „nowej lokalizacji” szkoły.

W repertuarze wykonawców znalazły się między innymi piosenki Edyty Górniak, Starego Dobrego Małżeństwa, Grupy bez Jacka, Agnieszki Osieckiej, a zwłaszcza Leonarda Cohena, któremu dedykowano śpiewanie. Muzyczna oprawa prof. Julii Janczury, w postaci z jednej strony bardzo dynamicznego, a z drugiej subtelnego i tajemniczego piano powodowała spontanicznie emocjonalne uniesienia. Prowadzenie wieczoru, według tekstu prof. Janusza Kaczorowskiego, tradycyjnie podjęła się prof. Anna Goliat. Prezentowane słowa dodatkowo dostarczyły wiele cennych i ważnych myśli. Gościem specjalnym z utworem Bogusława Meca „Przyjaciele po to są” był znany wrocławskich artysta Tomasz Krajewski. Wieczór transmitowano na fanpage liceum, a przeprowadzoną na zakończenie przez Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu zbiórkę przeznaczono na pomoc dzieciom i młodzieży w Aleppo. (gio)


2016-12-03 05:30:29

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com