AKTUALNOŚCI - Archiwum styczeń 2017

AUDYCJA: CZYSTE POWIETRZE - 30I

Czy o czyste powietrze musimy zadbać natychmiast ?

w sytuacji śmiertelnego zanieczyszczenia powietrza o konieczności i sposobach troski o jego czystość w audycji Trudne Sprawy w Radio Rodzina na 92 fm w poniedziałek 30 stycznia od godz. 21.30 będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy!


Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook


2017-01-25 08:18:47

RODZICE: WYWIADÓWKA - 24I

Rodziców zapraszamy na WYWIADÓWKĘ, która odbędzie się we wtorek 24 stycznia. #koniec I semestru uczniów kl. I i II

program:
18.00 - konferencja dyrektora

          nt. "Postęp cywilizacyjny, a potestęp rozwoju osobowości młodego człowieka"

18.30 – spotkanie z  wychowawcami
                     /kl.I - sala 26, kl.II - sala 25, kl.III - sala 19/

18.30 - kosultacje

                                           ks. Jerzy Babiak -  dyrektor szkoły


2017-01-20 10:56:18

STUDNIÓWKA 2017

W sobotę 4 lutego w restauracji Za Szafą odbędzie się Studniówka 2017.  Początek o godz. 18.00. Tegorocznym maturzystom życzymy udanej zabawy, a zwłaszcza obfitego błogosławieństwa na czas ostatnich przygotowań. Próba poloneza odbędzie się o godz. 17.00

STUDNIÓWKA 2016 - FILM [zobacz]

STUDNIÓWKA 2016 - FOTO [zobacz

STUDNIÓWKA 2015 - FILM [zobacz]

STUDNIÓWKA 2014 - FILM [zobacz

STUDNIÓWKA 2014 - FOTO [zobacz

STUDNIÓWKA 2013 - FILM [zobacz

STUDNIÓWKA 2013 - FOTO [zobacz]


2017-01-19 07:30:52

NEWS: GÓRSKA BIAŁA SZKOŁA

Tradycyjnie w pierwszych dniach nowego roku Liceum Salezjańskie we Wrocławiu przeniosło swoją siedzibę w góry. W roku 2017 ponownie wszyscy uczniowie i profesorowie dotarli w góry Orlickie, aby w Zieleńcu w dniach 9-13 stycznia zdobywać kolejne tajniki wiedzy i uczyć się jazdy na nartach i snowboardzie.

Każdego dnia specjalnie przygotowany plan lekcji dawał możliwość nauki przez 6 godzin, a maturzystom przez godzin 9. Czyste górskie powietrze, a przede wszystkich wiele ruchu zapewniały uczestnikom ciągłą świeżość i aktywność umysłu. Wieczorami czas przeznaczano na integracje klas, czy też na uzupełnienie koniecznej wiedzy filmowej. Jak się okazało edukacyjna forma Białej Szkoły już po raz 16. w Salezie przyniosła oczekiwane efekty. Nieodzownie przyczyniała się do tego także doskonała infrastruktura oraz wysoka jakość miejsca mieszkania i pracy Ośrodka Absolwent. Na uznanie zasługują ponadto alpejska jakość śniegu na trasach zjazdowych oraz sieć licznych wyciągów. (gio)


2017-01-15 12:34:06

NEWS: GALETTE DES ROIS SALEZ

W czwartek 5 stycznia 2017 r. podczas lekcji języka francuskiego uczniowie Liceum Salezjańskiego poznawali francuską tradycję GALETTE DES ROIS. Poznawali ją praktycznie, poprzez degustację ciasta i wybór króla/królowej oraz teoretycznie, odkrywając tajniki tego zwyczaju w prezentacjach, reportażach telewizyjnych, przepisach kuchennych  i okolicznościowych piosenkach.

Na zajęciach gościła absolwentka Liceum Salezjańskiego, Marta Bykowska. Jako studentka elitarnej uczelni w Paryżu, Sciences-Po, podzieliła się doświadczeniami i wrażeniami ze studiów w stolicy Francji. GALETTE DES ROIS to uroczystość nawiązującą do święta Trzech Króli. W tym dniu Francuzi spotykają się przy okrągłym cieście wykonanym z ciasta francuskiego, nadziewanym masą migdałową. W cieście ukryta jest figurka porcelanowa lub plastikowa, tzw. FÈVE.Zwyczaj każe podzielić ciasto pomiędzy wszystkich obecnych biesiadników. Osoba, która znajduje w swoim kawałku FÈVE, zostaje królem/królową, wkłada na głowę koronę i „przejmuje rządy” na resztę dnia. Aby podział ciasta był sprawiedliwy, najmłodsze dziecko wchodzi pod stół i stamtąd (nie widząc, co się dzieje „na górze”) mówi, komu podać kolejną porcję. We Francji jest to bardzo żywa tradycja, pielęgnowana w gronie rodziny, przyjaciół, w przedszkolach, szkołach, w domach dla osób starszych, a nawet w  przez prezydenta Francji, który oficjalnie, każdego roku, dzieli w Pałacu Elizejskim gigantyczną galette des rois między zaproszonych gości. Ciekawostka: jest to galette republikańska, tzn. bez figurki! (prezydent republiki nie może zostać królem).

FOTOREPORTAŻ [zobacz]


2017-01-08 18:32:36

AUDYCJA: NIENAWIŚĆ RASOWA - 16I

Czy nienawiść rasowa Polaków jest uzasadniona ?

w sytuacji licznych aktów agresji rasowej o konieczności i sposobach jej przeciwdziałania w audycji Trudne Sprawy w Radio Rodzina na 92 fm w poniedziałek 16 stycznia od godz. 21.30 będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy!


Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook


2017-01-07 10:46:21

LEKCJE CIEKAWE W SALEZIE

W czwartek 22 grudnia 2016 roku ucziowie Salezu dokonywali pomiarów wysokości odległych przedmiotów przy użyciu sekstantów własnej konstrukcji. Sekstant (lub sekstans) to urządzenie wykorzystywane nawigacji morskiej, w astronomii. Dzięki niemu, znajdując Gwiazdę Polarną, określa się szerokość geograficzną miejsca, z którego dokonuje się pomiaru. Uczniowie zbudowali swoje przyrządy z kątomierza, słomki i nitki z ciężarkiem. Na podstawie pomiarów, wysokość drzewa na boisku szkolnym oszacowano na ok 23m. Dość dokładne były także pomiary, które można było zweryfikować, m.in. wysokość parapetów w szkolnych oknach czy kostki w sali fizycznej. Uczniowie używali także sakstatntu wbudowanego w teleskop szkolny.

W czwartel 15 listopada 2016 roku na lekcji fizyki odbyły się zajęcia doświadczalne z badaniem dźwięku. Uczniowie przy pomocy komputera sparwdzali częstotliwości tonów wydawanych przez gitarę klasyczną, klarnet oraz saksofon. Na podstawie wykonanych doświadczeń stwierdzili, że ton podstawowy osiagalny na każdym instrumencie posiada najniższą możliwoą częstotliwość. Uczniowie oglądali też kształt dźwięków przy użyciu programu Oscilloscope.

prowadzenie i opracowanie: prof. Anna Bukiewicz-Szul


2017-01-07 09:37:36

NOWOROCZNE ŻYCZENIA


2017-01-01 16:18:03

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com