AKTUALNOŚCI - Archiwum listopad 2013

ZŁOTE PIÓRO 2013: PIÓRO OD PREZYDENTA RP

Z radością informujemy, że Prezydent RP Bronisław Komorowski przekazał złote pióro, które w najbliższy czwartek 5 grudnia zostanie wręczone zwycięzcy, organizowanego przez naszą szkołę oraz wrocławską redakcję Gościa Niedzielnego, Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra.

Gość Niedzielny "Z pozdrowieniami od prezydenta" [czytaj]


2013-11-28 10:42:37

AUDYCJA: CZY BAĆ SIĘ GENDER - 2 XII


Czy powinniśmy bać się gender ?
 
o genezie, przesłaniu i prawidłowych postawach wobec ideologii gender w audycji Trudne Sprawy w poniedziałek 2 grudnia od godz. 21.30 w  Radio Rodzina na 92 fm  będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy ! 
 
Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook.

2013-11-24 13:23:54

POMOC DLA DZIECI: OŚRODEK W JASZKOTLU

Odpowiadając na list Sióstr Maryji Niepokalanej prowadzących w Jaszkotlu Zakład Opieki Leczniczej dla dzieci Szkolny Wolontariat oraz SU zapraszają wszystkich uczniów i profesorów do włączenia się w akcję "Mikołajawa Paka dla Dzieciaka".

Najbardziej potrzebne są:
środki pielęgnacyjne (pampersy/rozmiar 3-5, chusteczki nawilżane, szampony, płyny do kąpieli dla dzieci, kremy pielęgnacyjne)
produkty spożywcze (sypkie i suche - kaszki smakowe dla dzieci oraz słodycze)
Produkty przeznaczone są dla dzieci w wieku od kilku miesięcy do 6 roku.

Zbiórka będzie trwałą do 6 grudnie i odbędzie się w systemie grupowym wewnątrz klas i w gronie profesorów.


2013-11-22 20:39:57

POMOC DLA LIDII: PODZIĘKOWANIE

Szczęść Boże !

Kochani uczniowie Prywatnego Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu !

Są na naszym świecie rzeczy, których nie można kupić, jedną z nich jest składany przez Was dar serca. Pomimo wielu badań i licznych prób nie udało się dotąd wytworzyć preparatu będącego zamiennikiem krwi. Dlatego tak ważni są ci, którzy ją oddają. Z osobistego doświadczenia wiem jak ważny jest ten gest dobroduszności. Wielu z Was mogących, będących w tej chwili zdrowymi podzieliło się życiem, podzieliło się cząstką siebie - swoją własną krwią. Dokonaliście pięknego, humanitarnego czynu, który powoduje, że życie mojej córki  i innych nie ulega przerwaniu, to szczytna humanitarna idea. Z ogromną radością jako tato wspaniałej piętnastoletniej dziewczynki z naszej Salezjańskiej Rodziny pragnę wyrazić swoją wdzięczność za Waszą postawę, godną najwyższego szacunku. Chcę wspólnie z córką podziękować Wam za krew ale i za serce, które oddajecie potrzebującym. Moja córka i ja sam modlimy się za Was aby zdrowie nigdy Was nie opuściło. Życzymy Wam z całego serca aby matura, która przed Wami - została napisana bardzo dobrze otwierając Wam drogę do wymarzonych wyższych uczelni. Lidka ma także takie marzenia, plany jak Wy, dziękujemy, że daliście jej szanse je zrealizować. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za tak ważne wsparcie finansowe. Okres intensywnego leczenia tej choroby nowotworowej to około 2,5 roku. Część leków musimy zakupić własnym kosztem i staraniem. Jesteśmy Wam bardzo, bardzo wdzięczni. Dziękujemy Wam za to, że nie jesteśmy sami. Czapki z głów przed tak wspaniałą Salezjańską Rodziną !!!!! Kochany Boże spraw abym nie musiał uczyć się szybko żyć z moją córką, abym nie musiał jednego roku zamieniać na jeden dzień. Chcę także Was zapewnić o niewyobrażalnej pomocy ze strony Gimnazjum Salezjańskiego, którego Lidzia jest uczennicą. Pomoc ks. Dyrektora mgr Jana Gondro, całego personelu pedagogicznego i administracyjnego szkoły przerosła dalece nasze oczekiwania. Boże dziękuję za tak wspaniałych ludzi na naszej drodze życia !!! Proszę bardzo ks. Dyrektora mgr Jerzego Babiaka, który w sierpniu 1998 roku udzielał sakramentu chrztu św. właśnie Lidzi o odczytanie naszego podziękowania. Żałuję, że nie mogę tego zrobić osobiście, ale każdą wolną chwilę poza pracą (bo przecież muszę zapewnić normalny tryb życia pozostałej części rodziny) spędzam z Lidzią w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej, nie mogę jej zawieść. Zostańcie z Bogiem, wszystkiego dobrego.

                                             Ryszard Łoboda z córką Lidią


email z 26 listopada 2013 r.

Kochani uczniowie SALEZU!

        Okazuje się, że pomysłowość i wola niesienia bezinteresownej pomocy mogą iść ze sobą w parze a w polączeniu z talentem kulinarnym potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Bardzo dziękujemy Uczennicy, która wspolnie z cudowną Mamą przygotawały kilkadziesiąt zestawów swiątecznych pierniczków, Samorządowi Uczniowskiemu, który zorganizował reklamę kiermaszu i sprzedaż wypieków,wszystkim, którzy je kupili. Dziękujemy Wam za zebrane w ten sposób srodki pieniężne na leczenie mojej córki. Tylko wiara i wasze wspaniałe uczynki są tym co chroni nas przed zwątpieniem. Obecnie z uwagi na aplazje szpikową córka nie może Wam podziękować osobiście, ale dzięki waszym uczynkom Jesteście blisko nas - dziękujemy Wam za to. Wiemy, że trzeba przeżyć wszystko co jest nam dane od Boga, dziękujemy z całego serca, że nam w tym pomagacie. Chcemy Was zapewnić, że na zawsze zostaniecie w naszej pamięci.Dziękujemy za modlitwę za zdrowie dla Lidii na porannym apelu, Tobie Zuziu gratulujemy ponownego wyboru na drugą kadencję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego i posłuchaj : ciągle jeszcze istnieją wsród nas anioły, nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serca są bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. W ubiegły czwartek walkę z chorobą przegrała Lidzi koleżanka z sali 13 letnia Iza,bardzo to przytłoczyło moją córkę, ale dzięki Wam na jej twarzy pełnej smutku dojrzałem promyk radości.Szczególnie proszę bardzo o serdeczne podziękowanie Tej Mamie , Tej kochanej , Tej wspaniałej Mamie.

Zostancie z Bogiem , Ryszard Łoboda z Żoną i córką Lidią.

 


2013-11-22 15:55:43

POMOC DLA LIBERII: KARCZOCH - 17 XII


2013-11-21 10:32:44

RODZICE: STOP SEKSUALIZACJI

Rodziców zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi gender oraz jej zagrożeniami.

www.stop-seksualizacji.pl

nie dla seksualizacji dzieci przez WHO [podpisz]


2013-11-19 20:05:00

AKCJA: ZAGŁOSUJ NA NASZ FILM - 1 XII


Film naszej szkolnej TVSLOWROC pt. "Serówka" został zakwalifikowany do eliminacji w ogólnopolskim konkursie Nakręć na zdrowie. Zachęcamy wszystkich uczniów i profesorów, ich krewnych i znajomych do udziału w internetowym głosowaniu. Każdy głos jest bardzo ważny ! To właśnie twój glos może zdecydować o wygranej !

zasady głosowania: aby głos był ważny należy  zarejestrować sięoddać punkty na trzy różne produkcje. Głosowanie internetowe będzie trwać do 1 grudnia 2013 r.


2013-11-19 09:56:19

SU - POMOC: PIERNICZKI DLA LIDII

W imieniu samorządu uczniowskiego PSLO chcemy Państwa poinformować, że w dniu 19 listopada 2013r. podczas wywiadówki rozprowadzane będą, za symboliczną opłatą, ręcznie wykonane świąteczne pierniczki. Cały dochód z tej skromnej akcji pragniemy  przekazać na leczenie Lidii Łobody - uczennicy klasy III Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego we Wrocławiu, zmagającej się z chorobą nowotworową. Serdecznie prosimy o wsparcie Lidii w tej trudnej walce.


2013-11-19 08:39:48

SU: SZCZĘŚLIWY NUMEREK - START

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego od poniedziałku 18 listopada br. zostaje wznowiony SZCZĘŚLIWY NUMEREK. Oto jego regulamin:

REGULAMIN „SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA”
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

„Szczęśliwy Numerek” jest losowany codziennie podczas porannego apelu.
Za przeprowadzenie losowania, na prośbę wspólnoty uczniowskiej, odpowiedzialne są osoby przygotowujące w danym dniu poranny apel.
W przypadku ich nieobecności za  losowanie odpowiada  koordynator Justyna Konecka.
Zastępcą koordynatora jest Justyna Jankowska.
Podczas jednej tury każdy numer może być wylosowany tylko jeden raz.
Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numer
w dzienniku, traci okazję wykorzystania „Szczęśliwego Numerka”.
Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:
- odpowiedzi ustnej na ocenę
- pisania niezapowiedzianej kartkówki
Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi ustnej i/lub przystąpić do pisania kartkówki w danym dniu mimo wylosowania „Szczęśliwego Numerka”.
„Szczęśliwy Numerek” nie zwalnia ucznia z:
- pisania zapowiedzianych  lub przełożonych kartkówek
- pisania sprawdzianów i prac klasowych
- wykonywania prac domowych pisemnych i ustnych
  (uczeń podlega ocenie)
- aktywnego udziału w lekcji (uczeń podlega ocenie)
Numerek, który został wylosowany danego dnia będzie wyeksponowany przy wejściu do szkoły (w recepcji).

Zuzanna Oszust, przewodnicząca Su                                                              ks. Jerzy Babiak, dyrektor szkoły


2013-11-17 22:35:24

I SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Z inicjatywy uczniów Sławomira Mirowskiego i Marcina Wolnego w dniu 18 listopada br. w naszej szkole rozpocznie się I Szkolny Turniej Tenisa Stołowego uczniów i profesorów Salezu. Zachęcamy do śledzenia wyników.

REGULAMIN I  SZKOLNEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO
PSLO 2013
1. Cel:
- popularyzacja tenisa stołowego
- aktywne spędzanie czasu wolnego
- integracja młodzieży oraz profesorów PSLO
2. Termin i miejsce:
Zawody rozpoczną się 18.11.2013 r.
Sala rekreacyjna PSLO
3. Kategorie wiekowe:
Liceum – dziewczęta i chłopcy, a także profesorowie PSLO
4. System rozgrywek i przepisy gry:
a) turniej tenisa stołowego rozegrany zostanie w grach singlowych
b) pojedynki rozgrywane będą do dwóch wygranych setów do 11 pkt.
c) turniej rozgrywany będzie systemem grupowo - pucharowym
5. Zgłoszenia i losowanie:
a) zgłoszenie chęci uczestnictwa na tydzień przed rozpoczęciem zawodów do godziny 16:00
b) zgłoszenia kierowane do organizatora
6. Warunki uczestnictwa:
a) deklaracja pisemna u organizatora
b) w dniu meczu konieczna jest obecność uczestnika - nieobecność wiąże się z dyskwalifikacją
7. Organizator zapewnia:
a) obsługę sędziowską i techniczną,
b) nagrody w postaci dyplomów, medali i nagród rzeczowych
8. Uwagi końcowe
a) ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.


2013-11-17 22:10:27

AUDYCJA: RZUCANIE NAŁOGÓW - 18 XI

Czy nałóg można całkowicie rzucić ?

w Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu o naturze i skutecznym przezwyciężaniu nałogów w audycji Trudne Sprawy w poniedziałek 18 listopada od godz. 21. 30 w Radio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy !

Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook.


2013-11-13 16:02:04

TURYSTYKA: RUDAWY JANOWICKIE - 16 XI


2013-11-13 15:03:10

RODZICE: WYWIADÓWKA - 19 XI

Rodziców zapraszamy na WYWIADÓWKĘ, która odbędzie się we wtorek 19 listopada.

program:
18.00 – spotkanie z dyrektorem i konferencja
             nt. „Czy gender faktycznie zagraża człowiekowi?” 
dr Małgorzata Jaszczuk-Surma
18.30 - spotkanie z wychowawcami / kl.III szkolenie maturalne, kl.I - badania zawodowe-wyniki
19.00 - konsultacje


2013-11-13 08:34:29

UROCZYSTOŚĆ: 11 LISTOPADA - 12 XI

Święto Odzyskania Niepodległości Polski będziemy obchodzić             we wtorek 12 listopada.

W tym dniu  przychodzimy w strojach galowych.  

O godz. 11.35 odbędzie się uroczysta akademia na sali teatralnej przygotowana przez klasę I. Modlitwy poranne oraz emisje szkolnej telewizji będą dedykowane tym, którzy wywalczyli nam wolność.

ks. Jerzy Babiak, dyrektor szkoły


2013-11-10 15:56:53

KRWIODAWSTWO: DLA LIDII - 22 XI


Zaprasza wszystkich pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi.
Wyjście do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu odbędzie się 22 listopada          po porannym apelu.
Należy w tym dniu koniecznie zjeść rano śniadanie, zabrać bilet MPK, przynieść zgodę rodziców oraz dowód osobisty lub paszport (konieczny numer PESEL).

Tym razem oddajemy krew dla ciężko chorej uczennicy Gimnazjum Salezjańskiego –       Lidii Łobody.

Serdecznie zapraszamy także rodziców naszych uczniów i absolwentów naszego Liceum.
prof. Jarosław Sekuła

2013-11-06 19:17:13

LIGA NAUKI: ŻOŁENIERZE WYKLĘCI - 19 XI


2013-11-02 14:42:30

WOLONTARIAT: SZKOLENIE - 6 XI

prof. Jaroslaw Seukuła

informuje i zaprsza wszystkich uczniów, którzy zdeklarowli się w ankietach uczestniczyć w roku szkolnym 2013/2014  do pomocy  osobom starszym na szkolenie które odbędzię się w środę           6 listopda w sali nr 5.

W programie:

13.00 - szkolenie o wolontariacie

14.30 - zajęcia z psychologiem z umiejętności pomocowych.

Szkolenie przeprowadzi Wrocławskie Centrum Wolontariatu. Szkolenie jest obowiązkowe !

"Za rękę" - reportaż z zeszłorocznej pracy wolontariatu [zobacz]


2013-11-01 10:35:23

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com