AKTUALNOŚCI - Archiwum marzec 2014

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI - SOBOTA - 5 IV

PROGRAM  DNIA OTWORTYCH DRZWI - 5 KWIETNIA

10.00  - 1  lekcja otwarta
10.40  - 2  lekcja otwarta
11.35  - gala doświadczeń chemicznych, fizycznych i biologicznych
12.15  - spotkanie z dyrektorem i uczniami
13.00 – SYBERIA 2013 / film, relacja uczniów
13.30 – gry w językach obcych


PUNKT INFORMACYJNY

godz. 10.00 - 14.00

PONADTO:
* WYSTAWA-SYBERIA/GHANA
* PUNKT  WOLONTARIATU MISYJNEGO
* PREZENTACJA TABLIC  INTERWRITE
* PUNKT KOŁA RADIOWEGO
* PUNKT KOŁA TV SLO
* PUNKT COMENIUS I WYMIAN

* PUNKT KOŁA FOTOGRAFICZNEGO 


2014-03-31 13:51:02

RODZICE: WYWIADÓWKA - 1 IV

Rodziców uczniów klas I-III zapraszamy na WYWIADÓWKĘ, która odbędzie się we wtorek 1 kwietnia - zakończenie II semestru klas III.

program:
18.00 – spotkanie dla rodziców klas III / szkolenie procedur maturalnych
18.30 - spotkanie z wychowawcami / kl. I, II i III
19.00 - konsultacje


2014-03-31 07:56:06

XIII AKCJA ODDAWANIA KRWI - 2 IV

W środę 2 kwietnia 2014 r.  w naszej szkole odbędzie się XIII AKCJA ODDAWANIA KRWI.  Do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ul. Czerwonego Krzyża we Wrocławiu mogą udać się wyłącznie  pełnoletni uczniowie. Na pewno  w czasie Wielkiego Postu ofiarowanie innym  jakejś "cząstki siebie" jest ważnym i pięknym czynem. Zainteresowni mogą zapisywać się u organizaotra prof. Jarosława Sekuły. Konieczny jest dokument tożsamości z numerem pesel, pismena zgoda rodziców oraz dobry ogólny stan zdrowia. Nie bądź obojętny - krew ratuje życie !


2014-03-30 21:18:49

MEDIA: W GOŚCIU O SALEZIE - 30III

"STUPROCENTOWA SZKOŁA" to tytuł artykułu napisanego przez dyrektora wrocławskiego Gościa Niedzielnego ks. Jakuba Łukowskiego o naszej szkole. Wypowiedzi rodziców, uczniów, absolwentów i profesorów, a także "niepolukrowana" treść w pełni oddają to jaki jest Salez 2014. Zapraszamy do lektury i do kupowania Gościa Niedzielnego już w kioskach i empikach, a w najbliższą niedzielę w kościołach. (GIO)


2014-03-27 17:15:45

NEWS: W ISTAMBULE RAZEM O RZEKACH

W Istambule w dniach 21-25 marca odbyło się spotkanie w ramach programu Unii Europejskiej „Comenius”. Zgromadziło ono przedstawicieli siedmiu europejskich szkół, w tym także  Liceum Salezjańskiego z Wrocławia. Młodzież uczestniczyła w projekcie o interesującym temacie „Bioróżnorodność rzek”.

      Uczniowie z Turcji, Rumunii, Cypru, Francji – Reunion, Portugalii, Hiszpanii oraz Polski, wraz ze swoimi nauczycielami i profesorami, kontynuowali rozpoczęty w październiku 2013 r. projekt „Bioróżnorodność rzek”. Polskę reprezentowało Liceum Salezjańskie z Wrocławia, które od samego początku przewodniczy projektowi jako szkoła koordynująca. Cały program „Comenius” ma charakter spotkań międzynarodowych w celu integracji szkół z różnych regionów świata, jak również zakłada aspekt naukowy, w którym uczestnicy dzielą się wynikami wcześniej przeprowadzonych badań i doświadczeń.

Młodzież z Polski drogą lądową przez Monachium, a następnie drogą powietrzną dotarła do Istambułu późnym popołudniem w piątek 21 marca. Spod szkoły została zabrana do goszczących ich rodzin, w których towarzystwie spędziła cały weekend. Początek pobytu uczniów w Turcji upłynął na oglądaniu egzotycznych i historycznych miejsc oraz na integracji z pozostałymi uczestnikami projektu. Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła na spędzenie całej soboty i niedzieli na intensywnym zwiedzaniu, odbył się również rejs statkiem po Morzu Marmara na jedną z Wysp Książęcych - Big Island, gdzie miała miejsce wycieczka rowerowa i przejazd dorożką. W czasie przejażdżki można było zobaczyć biegające, wolno wypuszczone osły, co wywołało wielkie wrażenie na rowerzystach oraz okrzyki zachwytu. Uczniowie mieli okazję do spróbowania tureckich potraw i kupowania pamiątek. Dużym przeżyciem było również podróżowanie po ulicach Istambułu, egzotyczne widoki i fascynująca kultura nieraz zadziwiała młodych podróżników. To piękne miasto, które mimo wielomilionowej populacji zachwyca zielenią, a ludzie spotykani na ulicy otwartością i uśmiechem - mówi Mateusz Misiewicz, uczeń I klasy, podkreślając walory turystyczne Istambułu.

W niedzielę 23 marca grupa zwiedziła europejską część Stambułu. Dzień ten rozpoczął się od Drogi Krzyżowej i Mszy Świętej odprawionej w języku polskim w Kościele św. Antoniego Padewskiego przy głównej ulicy miasta Taxim. Oprócz modlitwy nadarzyła się także okazja do spotkania Polaków. Następnie uczniowie razem z tureckimi rodzinami podziwiali najpiękniejsze zabytki. Młodzież zobaczyła m. in.: pałac sułtanów Topkapi oraz świątynie: chrześcijańską Hagia Sophia i muzułmańską Blue Mosque. Wielkie wrażenie zrobiła na licealistach cieśnina Bosfor, a także latarnia morska Maiden Tower (Wieża Leandra) mieszcząca się na niewielkiej wysepce Bosforu. Udali się również na szczyt XIV- wiecznej wieży Galata, skąd mogli podziwiać panoramę miasta. Uczestnicy odwiedzili także Cysternę Bazylikową, która jest największą starożytną cysterną znajdującą się w podziemiach Stambułu. Wszystkie te atrakcje stanowiły dla uczniów niezapomnianą przygodę. Owinięci chustami, z butami w ręku poznawaliśmy miejsce modlitwy muzułmanów. Było to ciekawy doświadczenie. Po zwiedzaniu zabytków jedliśmy również turecki obiad. Następnie wróciliśmy statkiem do Azji i spędzaliśmy czas ze swoimi przyjaciółmi. Był to długi i pełen wrażeń dzień. - wspomina Magdalena Rawska- uczennica klasy I.

W poniedziałek 24 marca w szkole gospodarzy rozpoczęła się wytężona praca i dzielenie się przywiezionymi przez poszczególne grupy wynikami badań chemicznych wód rzecznych Europy. Z niepokojem stwierdzam, że doświadczenia pozwoliły nam odkryć wysoki stopień zanieczyszczeń - mówi, koordynator projektu i profesor biologii w Liceum Salezjańskim - Magdalena Szewczyk. Grupa z Polski jako pierwsza pokazała prezentację. Po przedstawieniu i omówieniu projektów, wszyscy uczestnicy udali się do szkolnej stołówki na lunch, a następnie mieli okazję do obejrzenia tureckiej szkoły, która była imponująca pod względem wielkości i wyposażenia. W godzinach popołudniowych odbyły się zajęcia artystyczne, w trakcie których młodzież musiała zaprojektować, a następnie pomalować wielkie płótno, temat brzmiał: „Międzynarodowy dzień wody”. Były to bardzo kreatywne, twórcze i wesołe warsztaty, podczas których każdy miał swój wkład w to dzieło. Po intensywnej pracy młodzież miała czas wolny do spędzenia w ostatni wieczór w gronie tureckich przyjaciół.

             We wtorek z rana spotkanie zostało zakończone i uczniowie spod szkoły, po pożegnaniu, wyruszyli w podróż powrotną do domu.  Wyjazd był krótki, lecz bardzo intensywny i owocny. Licealiści nawiązali wiele nowych kontaktów, jak i przyjaźni. Zyskali ciekawe doświadczenia, doznania, które będą im towarzyszyć do końca życia. Podczas projektu cały czas panowała radosna atmosfera, a uśmiech nie schodził z twarzy uczestników i ich opiekunów. Idea projektu polegająca na pokonywaniu barier została zrealizowana. Następny wyjazd w ramach projektu zaplanowano na dni 29 kwietnia – 4 maja do szkoły Technical College Of Auto Transportation w Rumunii.

Karolina Matusewicz, kl.II

FOTOREPORTAŻ [zobacz]

 

 


2014-03-27 12:00:42

NEWS: ZŁOTOUŚCI W SALEZIE

Kolejny już raz w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się konkurs na Złotoustego Nauczyciela oraz Złotoustego Ucznia Salezu. Członkowie szkolnej społeczności głosowali na ucznia i nauczyciela, którzy ich zdaniem dbają o poprawność gramatyczną i stylistyczną, a także prezentuje wysoki poziom w codziennych konwersacjach. W wyniku głosowania zwyciężyli prof. Janusz Kaczorowski, a także przewodnicząca Samorządu PSLO – Zuzanna Oszust. „Złotouści” zostali nagrodzeni gromkimi brawami, jak również dyplomami i statuetkami. Gratulujemy.Łukasz Podgórny, kl.1


                                                                                                 


2014-03-20 21:02:26

AUDYCJA: CISZA A ŻYCIE I SZCZĘŚCIE - 31 III

Czy cisza jest nam potrzebna?

o konieczności ciszy dla  szczęścia człowieka w poniedziałek 31 marca od godz. 21.30 w Radio Rodzina w audycji Trudne Sprawy będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy !

Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook.2014-03-20 20:18:43

MECZ PIŁKARSKI: GIMNAZJUM : LICEUM - 21III

Na mecz kl.I z prof. M.Ciuprykiem, a kl. II dziewczyny oraz drużyna z prof. D.Omelaniukiem i prof.P.Sicińskim po długiej przerwie komunikacją miejską jadą na mecz; po meczu zajęcia dydaktyczne w tym dniu są zakończone.  ks. dyrektor Jerzy Babiak


2014-03-20 19:04:46

WYMIANY: WIZYTA SZKOŁY Z BONN 21-26 IV


PROGRAM WYMIANY MIĘDZYSZKOLNEJ
Liebfrauenschule Bonn  w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu
 
21 KWIETNIA 2014 - PONIEDZIAŁEK
           21.39 – przyjazd na Dworzec Główny PKP,
                        wieczór u rodzin     
22 KWIETNIA 2014 - WTOREK
* Wycieczka do Auschwitz  (9.30) i Krakowa  
   6.00. – wyjazd sprzed szkoły
   21.00. – powrót
23 KWIETNIA 2014 – ŚRODA   
              9.00. – spotkanie w szkole z dyrektorem / zwiedzanie szkoły
9.45. - zajęcia integracyjne (sala nr 8, prof. A.Ciesielska)
10.30. – zwiedzanie Wrocławia
                        (dzielnica żydowska, plac wolności, kościół św. Doroty, opera, teatr lalek,
                         rynek, kościół garnizonowy i wejście na wieżę)
            14.45. – obiad i czas wolny
            18.00. – 49. piętro tarasu widokowego w Sky Tower /17.45 – spotkanie przy punkcie informacji
19.00 - kręgle w Sky Bowling
24 KWIETNIA 2014 – CZWARTEK
8.30. – spotkanie w szkole
8.50 – wycieczka do Krzyżowej, Kościoła Pokoju i Zamku Książ, grill
17.00. – powrót i czas wolny
25 KWIETNIA 2014 – PIĄTEK
8.00 – spotkanie w szkole
8.30  – zwiedzanie Panoramy Racławickiej
10.00. – zwiedzanie Ostrowa Tumskiego i Ogrodu Botanicznego
12.00. – przerwa obiadowa
14.00. – spotkanie przy Domu św. Edyty Stein 
               zwiedzanie domu, kościół św. Michała Archanioła, Cmentarz Żydowski
20.30. – spotkanie: Hala Stulecie przy Iglicy, pokaz fontanny  
26 KWIETNIA 2014 – SOBOTA
           12.00. – spotkanie na Dworcu Głównym PKP
           12.31. - odjazd
 
WYMIANA DOFINANSOWANA PRZEZ 

2014-03-20 08:42:15

KONKURS: ZŁOTOUSTY PROFESOR I UCZEŃ

W związku ze szkolną tradycją dotyczącą Dni Kultury Języka Polskiego odbędą się w naszym liceum wybory:

Złotoustego Nauczyciela Salezu
oraz
Złotoustego Ucznia Salezu roku szkolnego 2013/2014


Wybory Złotoustych  będą przebiegać w następujących etapach:
We współpracy z samorządem – zebranie uczniowskich propozycji: każdy uczeń oraz nauczyciel wybierają  kandydaturę jednego nauczyciela i jednego ucznia; osoby odpowiedzialne przejdą po klasach i zbiorą propozycje. W czwartek na apelu zostaną ogłoszone wyniki.

Kryteria wyboru Złotoustych
:
- kultura wypowiedzi,
- w tym również odpowiednie stosowanie wszelkich form grzecznościowych, np. przy powitaniach,
- jasność wyrażania myśli, logiczność,
- poprawność gramatyczna,
- opanowanie np. podczas dyskusji,
-  umiejętność dostosowania słownictwa, tonu wypowiedzi do sytuacji,
- bogate słownictwo,
- ogólna kultura przekazu (tzn. odpowiednia gestykulacja, mimika).

Zapraszamy do udziału w wyborach - nauczyciele języka polskiego: Joanna Dobiech i Janusz Kaczorowski oraz Samorząd Uczniowski naszej Szkoły.

ZŁOTOUŚCI 2012/2013 - FOTOREPORTAŻ [zobacz]


2014-03-16 18:53:14

TEATR TV: MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ - 17 III

profesorowie j.polskiego: J.Dobiech oraz J.Kaczorowski

zapraszają do Teatru Telewizji!

MATKA POLKA GLAMUR
Dulska jako tępa dorobkiewiczka?
Nic z tych rzeczy. Dziś Dulskie widujemy w spa i butikach”
Z recenzji Joanny Derkaczew.
17 marca w I Programie  TVP o godz. 20.25. będziemy mogli obejrzeć współczesną inscenizację sztuki  Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”.
Znajomość treści sztuki i haseł: kołtuneria, dulszczyzna to podstawa  pełnego  zrozumienia m.in. literatury okresu  Młodej Polski.
Poniedziałkowa sztuka jest współczesną wersją problemów zawartych w dramacie, m.in. hipokryzji, trudnych relacji rodzinnych, odpowiedzialności.

Będzie  ciekawie!

Wystarczy spojrzeć na obsadę:
- Magdalena Cielecka („Samotność w sieci”),
- Robert Więckiewicz („W ciemności”),
- Dominiika Kluźniak („Kryminalni”, „Galerianki”),
-  Jakub Gierszał ( znany z takich filmów jak: „Sala samobójców”, „Juma”, Nieulotne”).


2014-03-16 18:29:09

POMOC: WARSZTATY KARCZOCH I DECOUPAGE

Szkolny Wolontariat Misyjny zaprasza wszystkich uczniów i profesorów, a także osoby spoza szkoły na kolejne Warsztaty Plastyczne Karczoch i Decoupage. Wykonene na nich jajka rozporowadzimy w Niedzielę Palmową 13 kwietnia br. w czasie Jarmarku Wielkanocnego w parafii p.w. Chrystusa Króla przy ul Młodych Techników. Zapraszamy !  Ofiaruj swoje ręcę dzieciom i młodzieży z Liberii.2014-03-16 13:01:17

MEDIA: GN O NASZYCH PRZEŚLADOWANIACH


2014-03-13 16:05:04

PRO LIFE: WŁĄCZ SIĘ W OBRONĘ - 28 III

W tym roku chrześcijanie na świecie  modlą się w intencji ochrony życia w Środę Popielcową - 22 lutego - przez 40 dni Wielkiego Postu. Idea krucjaty modlitewnej „40 Dni Dla Życia” ma swoje źródło w Stanach Zjednoczonych, gdzie katolicy modlą się przez 40 dni na Różańcu przed klinikami aborcyjnymi. W Polsce na szczęście takich miejsc nie ma, ale u nas też jest dokonywane usuwanie ciąży, np. w sytuacji gdy dziecko jest prenatalnie chore. Do sukcesów amerykańskich kampanii modlitewnych należy zaliczyć zamknięcie dziewięciu ośrodków aborcyjnych oraz odejście co najmniej 43 pracowników.

W naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Świętości  Życia 28 marca. Podczas Eucharystii uczniowie, którzy złożą uroczyste deklaracje opowiedzenia się „za życiem” i zostanie im przypięty znak STÓPEK. W ten dzień obejmie modlitwą wszystkie dzieci i ich matki oraz ludzie, którzy wspierają akcje pro-life.

Najnowsza gazetka Szkolnego Koła Don Bosco Pro- Life dedytkowana jest dzieciom niepełnosprawnym

 2014-03-13 15:47:33

KONKURS: FRANKOFONIA- BILETY

FRANKOFONIA – ZDOBĄDŹ BILETY NA KONCERTY I SPEKTAKLE!
Jak co roku, frankofoni i frankofile, czyli ci, którzy znają i kochają język francuski i związaną z nim kulturę, obchodzą 20 marca ŚWIATOWY DZIEŃ FRANKOFONII. We Wrocławiu liczne wydarzenia kulturalne związane z tym radosnym świętem zostały zorganizowane przez Alliance Française (program poniżej). Jeżeli chcecie wziąć udział w niektórych z koncertów i spektakli, wystarczy, że odpowiedziecie poprawnie na jedno z pytań dotyczących frankofonii.
 
Uwaga!
Odpowiedzi na pytania należy przesłać mailem na adres: joanna.wrobel@slo-wroc.pl  Bilet zdobędzie osoba, która jako pierwsza odpowie poprawnie na pytanie. Jedna osoba może zdobyć tylko jeden bilet na jedną imprezę.

PYTANIE 1 (do zdobycia bilet na spektakl baletowy w Capitolu w sobotę 15 marca g.19.00)
Kto wprowadził termin „frankofonia”?
·        Léopold Sédar Senghor
·       Onésime Reclus
·       Habib Bourguiba
PYTANIE 2 (do zdobycia bilet na koncert francuskiej grupy ÉLÉPHANT /wieczór galowy/ w poniedziałek 17 marca g.19.00)
Kiedy wprowadzono termin „frankofonia”?
·       w 1880 r.
·       w 1815 r.
·       w 1970 r.
PYTANIE 3 (do zdobycia bilet na koncert muzyki klasycznej w Filharmonii Wrocławskiej w czwartek 20 marca g.19.00)
Ile kontynentów posługuje się językiem francuskim?
·       2
·       3
·       52014-03-13 08:36:57

NEWS: TOLERANZ AUF ENGSTEM RAUM

W dniach 30 stycznia - 2 lutego br. gościliśmy w naszej szkole, na pierwszej wymianie,  młodzież z parafii p.w. św. Katarzyny ze Sieny w Bremie. Zapraszamy do przeczytania artykułu, który ukazał się w  prasie katolickiej naszych partnerów.

 


2014-03-11 22:37:26

AUDYCJA: EGOCENTRYZM - MIŁOŚĆ - 17 III

Czy egocentryzm pokonuje dziś miłość ?
o kondycji miłości w życiu współczesnego człowieka w poniedziałek 17 marca od godz. 21.30 w Rodio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy !

Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook.
2014-03-10 16:15:09

MATURZYŚCI: PIELGRZYMKA NA J. GÓRĘ - 6 IV

W niedzielę 6 kwietnia br. odbędzie się Pilegrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Jak zawsze, zgodnie z tradycją szkoły, będzie ona doskonałą okazją do zawierzenia  Matce Bożej swojej przyszłości, a także teraźniejszości ze szczególnym uwzględnieniem pomyślnego i jak najlepszego  zdania matury. Wyjazd spod szkoły zaplanowany jest na godz. 7.15. W programie przewidziano o godz. 14.00, bezpośrednio przed Cudownym Obrazem, Eucharystię. Po przyjeździe będzie także możlowośc korzystania z Sakramentu Pojednania. Powrót planowany jest na godz. 19.00. Zapisy i wpłata 45 zł za autokar u skarbników klasowych do 21 marca. Opiekę wychowaczą oraz organizacyjną pełnią ks. K. Rzepecki oraz wychowawcy prof. E. Jaroszczuk i prof. E. Osarczuk.

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2013 [FILM]

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2013 [FOTO]

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2012 [FILM]

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2012 [FOTO]

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2011 [FOTO]

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2011 [VIDEO]


2014-03-10 12:13:06

NEWS: SZCZEGÓLNA WIEŹ Z BOGIEM

Rekolekcje są ważnym okresem w życiu wierzącego człowieka, są czasem wyciszenia, zadumy, momentem bliższego kontaktu z Bogiem. Szczególnie ważne są przed świętami Wielkanocnymi, dlatego w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu rekolekcje trwały aż trzy dni i odbywały się od 5 do 7 marca br. Poprowadził je dla nas ks. Kuba Bartczak, a temat jaki został przez niego zaproponowany to: "Wierzę w Kościele".

Hasłem pierwszego dnia rekolekcji było:" Moje miejsce w Kościele". Jak zawsze rozpoczęliśmy dzień modlitwą i słówkiem wygłoszonym przez Ks. Dyrektora. Następnie odbyło się spotkanie, a raczej wywiad z ks. Kubą, którego tematem przewodnim było:  "Sto pytań do księdza rekolekcjonisty". W trakcie rozmowy mogliśmy lepiej poznać naszego gościa i dowiedzieć się różnych rzeczy na jego temat, np. dlaczego nie został Salezjaninem. Następnie odbyło się Nabożeństwo Słowa wraz z nauką, a potem mogliśmy obejrzeć spektakl teatru Arka pt. "Ucisz serce", który w szczególności zachwycił nas wykonywanymi piosenkami. Po krótkiej przerwie odbyło się ostatnie tego dnia spotkanie z ludźmi Kościoła. Każdy z uczniów mógł wybrać, w jakim zgromadzeniu chce brać udział.

Drugiego dnia mogliśmy wziąć czynny udział w drodze krzyżowej, po której odbyła się konferencja ks. Kuby na temat: "Prawda o Bogu - prawda o mnie samym". Najważniejszym momentem tego dnia było Nabożeństwo Pokutne, w czasie którego został wystawiony Najświętszy Sakrament. Każdy z obecnych mógł się wyciszyć i porozmawiać  w sercu z Bogiem. Również korzystając z sakramentu spowiedzi mogliśmy znaleźć się bliżej naszego Pana. Po nabożeństwie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Wolontariatu Misyjnego z Krakowa, który pokazał nam dwa filmy: "Być Koptem" oraz "W pułapce wojny", które zostały nakręcone podczas wyjazdu do Egiptu i Syrii. Oba filmy uświadomiły nam jak ciężkie jest życie chrześcijan w tamtych rejonach świata. Pokazały nam również jak wiara tamtych ludzi rośnie każdego dnia oraz jak jest silna i niezłamana. Po projekcji nasz gość opowiedział o pracy Krakowskiego Wolontariatu Misyjnego oraz o planach na przyszłość.

Ostatni dzień, w którym rozważaliśmy temat: "Być odważnym", rozpoczął się od projekcji filmu: "Jabłka Adama". Opowieść, choć momentami odbiegała od rzeczywistości, wszystkich bawiła, ale niosła też ze sobą ważną naukę, a mianowicie: każdy człowiek może się zmienić z pomocą Chrystusa. Kulminacyjnym punktem trzydniowych rekolekcji była Eucharystia sprawowana ostatniego dnia naszych spotkań, podczas której ks. Kuba ostatni raz wygłosił do nas naukę.
Tak zakończyły się kolejne rekolekcje w naszej szkole. Myślę, że każdy z uczniów wyciszył się w tych dniach i nawiązał szczególną więź z Bogiem, a wygłaszane do nas nauki ks. Jakuba pozostaną w naszej pamięci i sercu przez długi czas.
 Basia Kozak, kl. II2014-03-09 22:44:29

TEATR TELEWIZJI: WYBÓR - 10 III


profesorowie języka polskiego - prof.J.Dobiech i prof.J Kaczorowski zapraszają

10 marca 2014 r.

w poniedziałkowym Teatrze Telewizji zostanie przypomniana sztuka pt. 
„Wybór”


Już sama obsada aktorska – Krystyna Janda i Jerzy Stuhr – gwarantuje ciekawą interpretację problemu…
W życie małżeństwa o ustabilizowanej pozycji społecznej i zawodowej pojawia się poważny problem. Pewnego dnia wracająca ze spaceru żona dowiaduje się, że jej mąż zabił dziecko… Pod koła jego samochodu wpadła mała Rumunka.
Czy bohater stanie przed sobą w prawdzie, czy przyzna się do popełnionego czynu?
Co będzie przeżywać rodzina?
Czy kariera zawodowa warta jest zniszczenia relacji  pomiędzy najbliższymi?
Warto zobaczyć przedstawienie poruszające wiele ludzkich dylematów, szczególnie w tym czasie przygotowań do Wielkanocy.


2014-03-07 15:40:52

COMENIUS: WIZYTA W STAMBULE - 21-25 III

 


PROGRAM WIZYTY W STAMBULE
PROJEKT COMENIUS: BIORÓŻNORODNOŚĆ RZEK


 

PIĄTEK – 21 marca 2014 r.
4.00 – wyjazd busem do Monachium
14.25 – wylot z Monachium (TK 1640 - Turkish Airlines )
18.00 – przylot do Stambułu, lotnisko Sabiha  Gokcen
19.00 – wyjazd busem do hotelu i na spotkanie z rodzinami
20.30 – spotkanie z rodzinami, nocleg w rodzinach

SOBOTA - NIEDZIELA- 22 -23 marca 2014 r.

czas spędzony z rówieśnikami i ich rodzinami w Stambule

PONIEDZIAŁEK – 24 marca 2014 r.

10.00 – spotkanie w szkole
11.15- 12.45 – prezentacje uczniów
12.45- 14.00 – lunch
14.00-15.00 – praca nad projektem, dyskusje
15.00 – 16.00 – zwiedzanie szkoły
16.00 – czas wolny

WTOREK – 25 marca 2014 r.
7.45 – spotkanie w szkole
8.00 – wyjazd busem na lotnisko
11.55 – wylot do Monachium
13.40 – przylot do Monachium
15.00 – wyjazd do Wrocławia
20.30 – przyjazd do Wrocławia

 


2014-03-04 23:48:49

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com