SZKOLNY PROJEKT SYBERIA 2010 - DZIENNIK Z WYPRAWY

2010-07-09 17:56:46
ZAGUBIENIA I WIDOKI

Dzisiejszy dzień dla większości zaczyna  się około godzinie 10.00. To wtedy wszyscy z nas wstają.  Jedynie śpi  Coranne. Inni zajmują się przygotowywaniem śniadania oraz poranną toaletą. Każdy marzy już o normalnej łazience, albo chociaż o zwykłym prysznicu. Jednakże wielu z nas już do perfekcji opanowało mycie włosów w niewielkiej umywalce znajdującej się w pociągowej  ubikacji.  Robi się to za pomocą przeciętych w połowie butelek plastikowych, napełnia się je wodą (oczywiście zimną) i polewa głowę. Proces mycia włosów zajmuje około 10-15 minut, więc zawsze zakończony jest oglądaniem obrażonych i oburzonych Rosjan czekających w kolejce do toalety.

[ Czytaj dalej ]
 

2010-07-09 17:48:38
PRZEZ GRANICĘ EUROPY I AZJI

Wstajemy około godziny 12.  Jedni obudzeni porannymi promieniami słońca inni przez księdza dyrektora. Nasze ciche nadzieje na chłodniejsze dni rozpływają się wraz z pierwszymi próbami poderwania się z łóżka. Drugi z kolei dzień w pociągu wymaga radzenia sobie z falami gorąca. Za wachlarze służą nam plastikowe talerzyki. Na dworze 33 stopnie, a najbliższy postój dopiero po godzinie 20. Powoli kończy się woda a wszyscy marzą o zimnej coca-coli czy lemoniadzie pełnej kostek lodu. Czas zacząć śniadanie.

[ Czytaj dalej ]
 

2010-07-09 17:34:57
JAK MARYJA GRANICĘ Z BIAŁORUSIĄ PRZEKROCZYŁA

Wyruszamy o 6.20 z Brześcia do Nowosybirska. Choć po spędzeniu nocy na dworcu, w niezbyt komfortowych warunkach,  jesteśmy zmęczeni to udaje nam się donieść nasze, bardzo ciężkie bagaże wraz z figurą do pociągu. W tym miejscu należy zaznaczyć, że oprócz naszych rzeczy w plecakach znajduje się blisko 2500 specjalnie wydrukowanych książeczek, modlitewników do Maryji Wspomożycielki Wiernych oraz sprzęt nagłaśniający do nowopowstającego w Bijsku kościoła.  Na peronie ksiądz Jerzy rozdaje bilety. Okazuje się, że jesteśmy wszyscy w jednym wagonie.

[ Czytaj dalej ]
 

2010-07-09 16:42:37
PIERWSZA GRANICA ZA NAMI

Po długim okresie przygotowań w końcu przeszedł czas na rozpoczęcie naszej wielkiej przygody. Jeszcze tylko Msza Święta i zaraz ruszamy. Ksiądz dyrektor we wstępnie mówi: „Wszystko zawierzamy Bożej Opatrzności i opiece Wspomożycielki”. Pierwszym problemem, na który napotykamy jest zapakowanie bagaży, figury Matki Boskiej oraz nas samych do trzech samochodów wyładowanych po brzegi. Rodzice nie kryją wzruszenia - zobaczymy się dopiero za miesiąc.

[ Czytaj dalej ]
 

2010-06-27 23:51:47
O PROJEKCIE SYBERIA 2010 W MEDIACH

Projektem SYBERIA 2010  zainteresowały się różne media, usłyszeć o nas można w Radiu ESKA, w Radiu Rodzina, w Radiu Wrocław, a także informacje pojawiają się w różnych gazetach. Zapraszamy do wysłuchania i poczytania.

[ Czytaj dalej ]
 

1 2 3 4 5 6

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com