SZKOLNY PROJEKT GHANA 2012 - DZIENNIK Z WYPRAWY

2012-07-27 18:01:45
SIOTRY MIŁOSIERDZIA I ROZPOCZĘCIE POWROTU

Wszystko kiedyś się kończy. Ostatni dzień naszej afrykańskiej przygody rozpoczynamy dość nietypową Mszą o godz. 6.30 u Sióstr Miłosierdzia. Nie trudno się domysleć, że Zgromadzenie to założyła św.  Matka Teresa z Kalkuty i dała pomysł na białe habity z dwoma niebieskimi paskami, odwzorowujące indyjskie sari.  Kiedy wchodzimy w progi  domu sióstr dowiadujemy się, że służebnice Boże, których jest zaledwie sześć, zajmują się najbiedniejszymi i wyrzuconymi poza progi społeczeństwa ludźmi, takimi, ktorych nikt nie chce. Uświadamiamy sobie, że nawet w XXI w.  idee Matki Teresy i chęć pomocy innym mimo wszystko, nawet mimo braku pieniędzy i jakichkolwiek możliwości, nie  zostały zaprzepaszczone.

[ Czytaj dalej ]
 

2012-07-27 11:16:30
WYPOCZYNEK I PODSUMOWANIE

Oto przedostatni dzień naszej wyprawy misyjnej na kontynent afrykański. Jak zwykle rozpoczynamy od Mszy o godzinie 6.45, a następnie udajemy się na śniadanie. Jest to pierwsza możliwość poznania wczoraj przybyłych wolontariuszek z Niemiec, które będą prowadzić Holiday Camp w znanym już nam Boys Home-ie. Po śniadaniu wszyscy wracają do pokoi,  aby spakować ręczniki i stroje kąpielowe.

[ Czytaj dalej ]
 

2012-07-26 10:38:37
TORGOWANE PREZENTY I COARTEN

Środa. Półmetek tygodnia. Od dziś zostały jedynie 3 dni do końca naszej ghańskiej misji. O godzinie 7.00 startujemy Mszą prowadzoną przez księdza George, inspektora tutejszej, salezjańskiej prowincji. Po półgodzinnej Eucharystii  oczekiwane przez nas śniadanie, aby dostarczyć do organizmu odpowiednią dawkę energii na najbliższy szał zakupów. Na porannym posiłku okazuje się, że czeka na nas niespodzianka, a mianowicie na miejsce naszego pobytu przybywa z  Odumase, niedawno pożegnany, nasz przyjaciel brat Edmund.  Wszyscy z tęsknoty rzucają mu się na szyje.  Jednakże radość tą rozprasza smtuek związany ze śmiercią prezydentka Ghany.

[ Czytaj dalej ]
 

2012-07-25 12:26:22
W KIERUNKU ACCRY I ŚMIERĆ PREZYDENTA

Dzień rozpoczynamy  nieco wcześniej niż poprzedni. Jest godzina 5.00 gdy wszyscy zwarci i gotowi wsiadamy do busa. Jeszcze ostatnie pożegnanie z bratem Edmundem i Marią i jedziemy. Jest ciemno, słońce wstanie dopiero około godz. 6.00. W zwiazku z wczesną porą większość z nas stara się zasnąć, jak najszybciej. Jednak nie na długo, gdyż budzi nas krzyk Mikołaja  wołającego o zatrzymanie pojazdu, a to ze względu na ekscesy żołądkowe po wczorajszej kolacji u Williama.

[ Czytaj dalej ]
 

2012-07-24 23:03:13
POŻEGNANIE Z SUNYANI, YOUTH 4 LIFE, GOŚCINA

Ostatni dzień pobytu w Domu Salezjańskiej  znajdującym się w niewielkiej wsi Odomase, rozpoczynamy nieobowiązkową Eucharystią, po której następuje śniadanie. Około godziny 9.00 wraz z ks. Piotrem udajemy się do centrum Sunyani, aby poraz ostatni wymienić europejską walutę na lokalne Ghana Cedi. Dostrzegamy niewielkie wachania pod względem wartości ghanijskiej monety - w dniu dzisiejszym sprzedaż jednego euro równoważna jest 2.300 GC, co wystarcza na kupno pojedynczej tabliczki czekolady. Kończąc zasilanie naszych portfeli wracamy do samochodu, który zabiera nas w okolice ulicznego marketu.

[ Czytaj dalej ]
 

1 2 3 4 5 6 7

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com