SZKOLNY PROJEKT SYBERIA 2013 - DZIENNIK Z WYPRAWY

2013-08-03 13:52:13
MOSKWO JAKAŚ TY PIĘKNA

Drugi dzień w Moskwie rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 8.00. Ma ona miejsce w górnym kościele prowadzonym przez salezjanów. Eucharystia odprawiana jest w języku rosyjskim, ponieważ bierze w niej udział także miejscowa ludność. Po pysznym śniadaniu przygotowanym przez Magdę i Justynę czeka nas wyjątkowe spotkanie, które z pewnością na długo zapamiętamy. Na godzinę 9.30 jesteśmy umówieni z panem ambasadorem RP w Moskwie Jarosławem Książkiem. Do gmachu polskiej ambasady w Moskwie udajemy się na piechotę, ponieważ jest on stosunkowo blisko. Na miejscu jesteśmy już 10 minut wcześniej.

[ Czytaj dalej ]
 

2013-08-03 13:46:04
MOSKWA ZDOBYTA

Kolejny dzień podróży do Moskwy zaczynamy śniadaniem około godziny 9.00. Urozmaiceniem menu złożonego z kanapek okazują się być ciepłe pierożki sprzedawane przez obsługę wagonu restauracyjnego za pośrednictwem starszej pani, która dostarcza je bezpośrednio do pasażerów.Do wyboru są pierożki z różnym farszem: ryba z ryżem, kapusta lub ziemniaki. Ceny wynoszą 30-40 rubli za sztukę. Po śniadaniu ponownie oddajemy się swoim typowym zajęciom: czytamy książki, słuchamy muzyki, rozmawiamy ze sobą czy śpimy. Około 13.00 dojeżdżamy do Jarosławia.

[ Czytaj dalej ]
 

2013-08-03 13:40:31
JEDZIEMY, JEDZIEMY, JEDZIEMY

Drugi dzień podóży. Życie w pociągu zatraca swój czas. Tego dnia śpimy do której i kiedy chcemy. Daje to nam doskonałą okazję do odespania zaległość. Pomaga nam w tym bardzo kołyszący się wagon. Śniadanie dla chętnych jest o godzinie 10.00. Przygotowuje je Elizabeth z Kamilą. Są kanapki z konserwą i dżemem. Jak zwykle zużywamy dużo chleba.

[ Czytaj dalej ]
 

2013-08-03 13:37:15
PIERWSZY DZIEŃ POWROTU

Jest godzina 6.33 czasu miejscowego. Wysiadamy z pociągu ralcji Bijsk Nowosybirsk. Odrazu udajemy się do poczekalni gdzie będziemy czekać 5 h na kolej transsyberyjską, która zawiezie nas już do Moskwy. Tam od razu zasypiamy na krzesłach. Jednak nie możemy spać długo. Ochroniarze chodzą i budzą wszystkich leżących na krzesłtach. Informują przy tym, że to nakaz naczelnika stacji i kto chce spać powinien w pokojach sypialnych, oczywiście płatnych. Przy tym osobom które spały sprawdzają paszporty. W tym czasie Adam z Jakubem robią śniadanie. Posiłek jest z konserw rybnych i dżemu malinowego, a do tego z białego lub czarnego chleba. Jemy spoglądając nerwowo za okna. Ciągle pada i w związku z tym nasza wyprawa do miata nie jest teraz możliwa.

[ Czytaj dalej ]
 

2013-07-26 03:07:08
POŻEGNANIE Z BIJSKIEM

9.00 rano. Wstajemy na Mszę! Ostatni dzień naszego pobytu w Bijsku zaczynamy tak jak wiele innych modlitwą z księdzem Jerzym i z siostrami. Po Mszy spotykamy się wszyscy w kuchni, gdzie Kuba Grata przygotowuje już dla nas śniadanie. Chleb, dżem, ser, szynka i szczypiorek z ogrodu ks. Andrzeja – dostarczają nam siły na Syberii! Około godz.10.00 kończymy nasze pierwsze dzisiejsze spotkanie. Niektórzy idą spać, umyć się, albo po raz ostatni do sklepu na zakupy. Inni robią pranie albo się pakują. Zupełnie nną atmosferę mamy dzisiaj w grupie.

[ Czytaj dalej ]
 

1 2 3 4 5 6 7 8

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com