SZKOLNY PROJEKT SYBERIA 2013 - DZIENNIK Z WYPRAWY

2013-07-21 07:54:15
KIM-PA, CMENTARZ I KONIEC PRAC

Sobotni poranek. Rozpoczynamy Mszą Świętą dla chętnych o godzinie 8.30. Śniadanie przygotowują Jackob i Adam na godzinę 9.00. Po zjedzonym posiłku mamy kilkanaście minut na przygotowanie się do wyjścia. Przed nami posprzątanie cmentarza litewsko-japońskiego. Korzystamy z miejskiej komunikacji autobusowej. Startujemy z przystanku Zarjecze, obok marketu w którym często robimy zakupy. Jedziemy autobusem nr 117 i dojeżdżamy do pętli autobusowej Bijska - Wagzał. Tutaj przesiadamy się w autobus linii 8 i dalej jedziemy do przystanku Neftobasa. Jak się okazuje, nie jest to prawidłowy przystanek.

[ Czytaj dalej ]
 

2013-07-19 19:16:22
KOLEJNY ZWYKŁY DZIEŃ POŚRODKU AZJI

Dzień rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 8.30. Następnie udajemy się na śniadanie przygotowane przez Weronikę i Agatę, które dzisiaj pełnia dyżur w kuchni. Po pysznym posiłku ksiądz Jerzy rozdziela obowiązki. Dzisiaj jest wyjątkowo wiele rzeczy do zrobienia. Elizabeth i Kamila impregnują podłogę w kościele, który sprzątaliśmy przed wczoraj z desek i innych śmieci. Część dziewczyn wyrywa chwasty, a chłopaki mają wyrównywać czarną ziemie. Niestety dostawa świeżego podłoża się opóźnia.

[ Czytaj dalej ]
 

2013-07-19 05:37:59
PRACA, PRACA i IMIENINY

Dzień rozpoczynamy Mszą Świętą. Jest godz. 8:30. Uczestniczy w niej także grupa młodzieży ze Sławgoradu, która kończy swój tygodniowy, kolonijny pobyb w Bijsku. Eucharystię sprawuje ks. Andrzej. Kazanie mówi w obydwu językach. Wspomina św. Augustyna i jego nawrócenie. Po Mszy, zgłodniali udajemy się na śniadanie, które już na nas czeka. Tym razem przygotowali je Sara i Sergiusz. Zwyczajowo były kanapki. Po skończonym posiłku dla obchodzącej dzisiaj imieniny Kamili, śpiewamy „Sto lat” i wręczamy niespodziankę w postaci bukietu lizaków.
[ Czytaj dalej ]
 

2013-07-18 06:10:08
DO CERKOWKI

Czternasty dzień naszej wyprawy. Rozpoczynamy go o godzinie 7.30. Piętnaście minut później tradycyjne jemy śniadanie, które w dniu dzisiejszym przygotowała Kama i Ela. Ze stołów kosztujemy między innymi pyszne parówki i twarożek ze szczypiorkiem, który wszystkim bardzo smakuje. Po zakończeniu konsumpcji udajemy się do swoich pokoi, aby przygotować się do dzisiejszej wycieczki. Jest godzina 8.13. „Za minutę wyjeżdżamy, bus już podjechał, na nikogo nie będziemy czekać’’ – słyszymy w oddali mrożący krew w żyłach głos księdza Jerzego.

[ Czytaj dalej ]
 

2013-07-16 19:07:59
W DESZCZU TEŻ PRACA

Na Mszę wstajemy na godz. 8.00. Euchrystia, wraz grupą rosyjską trwa pół godziny. Następnie jemy pyszne śniadanie, które przygotowała Sara z Anią. O 9.30 udajemy się już do pracy. Przed pracą ks. Andrzej oprowadzia nas po wszystkich pomieszczeniach. Poznajemy ich przeznacznie. Bilbioteka, sala nauki języka polskiego, sala wystawowa, sala spotkań Polaków. Zaraz potem staje rzed nami zadanie posprzątania wnętrza nowopostającego kościoła. Deski, papiery, a przede wszystkim pozamiatanie podłogi zajmuje nam blisko kilka godziny.

[ Czytaj dalej ]
 

1 2 3 4 5 6 7 8

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com